Osijek stigao do važne pobjede u borbi za drugo mjesto

U 34. kolu Prve HNL Osijek je na domaćem terenu u Gradskom vrtu pobijedio Istru 1961 2:0 (1:0) i tako stigao na drugo mjesto ljestvice.

Domaćine je u vodstvo doveo Dmytro Lopa u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Osijek je tijekom susreta izgledao bolje na terenu, propustio je nekoliko prilika, dok je Istra najveću šansu propustila u 57. minuti kad je Bosančić glavom promašio gol sa svega dva metra. U 71. minuti nakon duela Marića i Galilea sudac Matoc je pokazao na bijelu točku. Marić je izveo kazneni udarac, no lopta je otišla preko gola. Konačnih 2:0 postavio je Antonio Mance u 82. minuti.

Osječani su pobjedom barem privremeno preskočili Lokomotivu na drugom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, s 62 boda. Lokosi imaju dva boda manje, ali tek sutra protiv Slaven Belupa igraju utakmicu 34. kola. Istra će, bilo je poznato i ranije, igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoligaškom društvu.