Novi kiks Lazija, Kalinić zabio u pobjedi Rome

Nogometaši Lazija i dalje zaostaju sedam bodova za vodećim Juventusom nakon što su u subotu upisali treći poraz u nizu u talijanskom prvenstvu, izgubivši u 32. kolu na domaćem terenu od Sassuola sa 1-2.

Lazio je poveo uz puno sreće u 33. minuti, a strijelac je bio španjolski veznjak Luis Alberto. U drugom poluvremenu uslijedio je neočekivani preokret, prvo Giacomo Raspadori u 52. zabija za 1-1, a pobjedu gostima u sudačkoj nadoknadi donosi Francesco Caputo (90+1).

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je pogodak u 3:0 gostujućoj pobjedi Rome kod Brescije. Nakon što je Fazio u 48. "načeo" mrežu domaćina, Kalinić je povećao vodstvo na asistenciju Pereza. Bio je to treći pogodak Kalinića u sezoni. Igrao je do 77. minute kada je umjesto njega u igru ušao Edin Džeko. Konačnih 3:0 postavio je Zaniolo u 74. minuti.

Roma je peta momčad Serie A s 54 bodova, dok je Brescija 19. s 21 bodom.