Remi Arsenala i Leicestera, Chelsea slavio nakon drame u završnici

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Leicester City su odigrali 1-1, dok su Chelsea i Watforda upisali pobjede.

Nakon četiri uzastopne pobjede, Arsenal je na stadionu Emirates odigrao 1-1 protiv Leicester Cityja.

Arsenal je poveo u 21. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga kojem je to bio 20. pogodak ove sezone. Možda i ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Eddie Nketiah. Mladi 21-godišnji napadač je proveo na terenu svega četiri minute. Ušao je u 71. minuti, a u 75. je isključen zbog neopreznog starta. Sudac Chris Kavanagh prvo mu je pokazao žuti karton, ali je nakon 'asistencije' VAR-a promijenio odluku.

"Lisice" su igrača više iskoristile deset minuta poslije izjednačivši preko Jamiea Vardy, njegovim 22. golom ove sezone.

Chelsea je iskoristio remi Leicester Cityja i gostujućom pobjedom protiv Crystal Palace s 3-2 skočio na treće mjesto.

Chelsea je na Selhurst Parku vodio 2-0 i 3-1, ali je na kraju teškom mukom izvukao bodove nakon što je domaćin u sudačkoj nadoknadi zapucao dva zicera za 3-3.

Gosti su nakon 27 minuta vodili 2-0 golovima Olivera Girouda (6) i Christiana Pulisica (27), a smanjio je Wilfred Zaha u 34. minuti. Tammy Abraham je u 71. minuti vratio gostima dva gola prednosti, no već minutu poslije smanjio je Christian Benteke.

U samoj završnici utakmice Crystal Palace je imao dvije sjajne prilike za 3-3. Prvo je Scott Dann u četvrtoj minuti nadoknade uzdrmao vratnicu, da bi 30-tak sekundi kasnije Beneteke izašao sam ispred Kepe, ali je Zouma sjajno blokirao njegov udarac. Mateo Kovačić nije nastupio zbog ozljede.

U drugom susretu Watford je pobijedio "fenjeraša" Norwich City s 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Norwich nakon šestog poraza gotovo u bezizlaznoj situaciji.

Gosti su poveli preko Buendije u 4. minuti, no Watford je okrenuo rezultat golovima Dawsona (10) i Welbecka (55). Posebno lijep bio je Welbeckov pogodak koji je škaricama pogodio same rašlje.

Na ljestvici vodi Liverpool s 89 bodova, manchester City je drugi sa 66 bodova, Chelsea ima 60, a Leicester 59. Arsenal je sedmi s 50 bodova.

Crystal Palace - Chelsea 2-3 (Zaha 34, Benteke 72 / Giroud 6, Pulisic 27, Abraham 71)
Watford - Norwich City 2-1 (Dawson 10, Welbeck 55 / Buendía 4)
Arsenal - Leicester City 1-1 (Aubameyang 21 / Vardy 85)