Rebić po ulasku s klupe precizan i protiv Lazija

Ante Rebić potvrdio je u subotu vrijednu gostujuću pobjedu svog Milana na gostovanju kod drugoplasiranog Lazija. Pobjeda s rezultatom 3:0 dovela je Milan na šesto mjesto poretka, dva boda iza Rome, uz utakmicu više.

U prvom su djelu put do mreže domaćina pronašli Calhanoglu i Ibrahimović, a Rebić je u igru ušao na poluvremenu, upravo umjesto Ibrahimovića. Igrala se 59. minuta kada je Bonaventura uposlio hrvatskog napadača, koji je potvrdio važnu pobjedu.

Rebiću je to bio treći pogodak u četiri ligaške utakmice nakon prekida natjecanja zbog epidemije koronavirusa te ukupno deseti za Milan u svim ovosezonskim natjecanjima.

Gazzetta dello Sport Ibrahimovića je proglasila igračem utakmice uz ocjenu 7, a istu je ocjenu dobio i Rebić.

Nakon dvoboja trener Milana Stefano Pioli pohvalio je svoje igrače. - Vidim pozitivan stav i od onih koji već znaju da neće biti dio Milana sljedeće sezone, to znači da su svi fokusirani na zajednički cilj. Šteta što ne možemo doći do Lige prvaka, ali apsolutno moramo doći do Europske lige, to ovaj klub zaslužuje.

- Trenutačno je važno razgovarati s igračima i razumjeti njihove potrebe, gledamo tko je umoran i treba odmor. Rebić ga je stvarno trebao danas. Ni Ibra nema 90 minuta u nogama, dodao je Pioli.