Lokomotiva učvrstila drugo mjesto, Varaždin nadomak opstanka

Lokomotiva je pobijedila Inter s 3:1 u susretu 33. kola HNL-a odigranom u Kranjčevićevoj ulici, učvrstivši drugo mjesto na ljestvici.

Iako je pobjeda na kraju uvjerljiva, sve do 89. minute izgledalo je da će inter uzeti bod kod Lokosa. Onda je Marko Tolić s bijele točke pogodio za 2:1, a u sudačkoj nadoknadi Kristijan Jakić postavio je konačnih 3:1.

Lokomotiva je povela u 30. minuti preko Markovića, koji je preciznim udarcem s 20-ak metara iskoristio lijepu povratnu loptu Tucija. Inter je izjednačio na 1:1 početkom nastavka, kada je Mamut u 52. minuti odlično reagirao na oštro ubacivanje Mitrovića. No gosti iz Zaprešića nisu uspjeli zadržati bod jer je vratar Marković u samoj završnici srušio Budimira, a Tolić je bio siguran izvođač kaznenog udarca, a potvrda je došla preko Jakića u četvbrtoj minuti sudačke nadoknade.

S ova tri boda Lokomotiva se učvrstila na drugom mjestu, sada ima 60 bodova, četiri više od trećeg Osijeka, a šest više od četvrtog Hajduka koji će igrati međusobno u nedjelju na Poljudu. Inter je i dalje posljednji sa 17 bodova, sedam manje od devete Istre 1961.

U drugom večernjem dvoboju 33. kola u nastavku sezone izvrsni Varaždin je s 1:0 svladao Slaven Belupo, čime je, uz raniji remi Istre i Gorice, praktički osigurao opstanak u prvoj ligi. Jedini gol postigao je Domagoj Drožđek iz kaznenog udarca u 80. minuti, a nakon što je Šego prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Petkovića.

Osmoplasirani Varaždin tri kola prije kraja prvenstva ima 30 bodova, šest više od devete Istre 1961, koja drži poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije, a četiri manje od sedmog Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo koji je sa 76 bodova osigurao naslov prvaka.

U nedjelju će osim Hajduka i Osijeka još u Maksimiru igrati i Dinamo i Rijeka.