Parma povela, Inter s dva gola u završnici stigao do pobjede

U posljednjem nedjeljnom susretu 28. kola talijanske Serie A Inter je kao gost s 2:1 svladao Parmu preokrenuvši rezultat s dva pogotka u završnici.

Parma je imala vodstvo i niz sjajnih prilika, no sve je uprskala u zadnjih pet minuta susreta. Gervinho je u 15. minuti zabio za 1:0, a Parma je potom imala još nekoliko fantastičnih prilika. Međutim, nije to bila večer danskog napadača Andreasa Corneliusa koji je promašio tri zicera. Najbolju priliku imao je u 29. minuti kada je izašao sam ispred Samira Handanoviča, ali je prebacio cijeli gol.

Inter je izjednačio u 83. minuti preko Stefana de Vrija, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Juraj Kucka. Gosti su igrača više iskoristili u 86. minuti, kada je Alessandro Bastoni zabio za pobjedu Intera. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije nastupio zbog ozljede.

U ranije odigranim susretima Milan je na San Siru pobijedio Romu 2:0, a u strijelce se upisao i Ante Rebić, Atalanta je na gostovanju porazila Udinese 3:2, Napoli je pobijedio SPAL 3:1, dok su Sassuolo i Verona našeg Ivana Jurića odigrali 3:3.

Parma - Inter       1-2 (Gervinho 15 / De Vrij 83, Bastoni 86)
Milan - Roma        2-0 (REBIĆ 76, Calhanoglu 89-11m)
Udinese - Atalanta  2-3 (Lasagna 31, 87 /  Zapata 8, Muriel 71,  79)
Sampdoria - Bologna 1-2 (Bonazzoli 88 / Barrow 72-11m, Orsolini 74)
Sassuolo - Verona   3-3 (Boga 53, 77, Rogério 90+7 / Lazović 51, Stępinski 57, Pessina 68)
Napoli - SPAL       3-1 (Mertens 4, Callejón 36, Younes 78 / Petagna 29)

U subotu:
Brescia - Genoa     2-2 (Donnarumma 10, Semprini 13 / Falque 38-11m, Pinamonti 70-11m)
Cagliari - Torino   4-2 (Nandez 12, Simeone 17, Nainggolan 46, Pedro 69-11m / Bremer 60, Belotti 65)
Lazio - Fiorentina  2-1 (Immobile 67-11m, Luis Alberto 82 / Ribery 25)