U polufinalu FA kupa City - Arsenal i Chelsea - United

Nakon Manchester Uniteda i Arsenala, plasman u polufinale engleskog nogometnog FA kupa izborili su i Chelsea te branitelj naslova Manchester City.

'Građani' su u posljednjem četvrtfinalnom ogledu na gostovanju pobijedili Newcastle United 2:0. U vodstvo su stigli u 37. minuti golom Kevina de Bruynea, a pobjedu gostiju potvrdio je Raheem Sterling u 68. minuti.

Chelsea se plasirao u polufinale nakon što je u četvrtfinalu u gostima pobijedio Leicester 1:0 pogotkom Rossa Barkleyja u 63. minuti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme za londonske "Bluese".

Ranije u nedjelju Arsenal je izborio polufinale pobjedom u gostima kod Sheffield Uniteda 2:1, a pobjednički pogodak zabio je Dani Ceballos u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dan ranije Manchester United je ušao u polufinale nakon što je slavio kod Norwicha 2:1 poslije produžetaka.
Pogodak vrijedan plasmana među četiri najbolje momčadi u FA kupu zabio je stoper Harry Maguire u 118. minuti.

Manchester City će u polufinalu igrati protiv Arsenala, dok se u drugom susretu sastaju Chelsea i Manchester United.

Polufinalni susreti na rasporedu su 18. i 19. srpnja na stadionu Wembley, međutim postoji mogućnost i promjene stadiona, dok je finale 1. kolovoza na Wembleyju.

FA KUP, ČETVRTFINALE - REZULTATI:

Newcastle United - Manchester City 0-2 (De Bruyne 37, Sterling 68)
Sheffield United - Arsenal         1-2 (McGoldrick 87 / Pepe 25-11m, Ceballos 90+1)
Leicester City - Chelsea           0-1 (Barkley 63)

U subotu:
Norwich City - Manchester United   1-2 prod. (Cantwell 75 / Ighalo 51, Maguire 118)