Hajduk jedva dobio Slaven, Lima u 90. minuti promašio penal

Samuel Eduok odlično se iskupio i zahvalio Igoru Tudoru na iznova ukazanom povjerenju zabivši ključni, pobjednički gol za pobjedu Splićana 2:1 u dvoboju Hajduka i Slaven Belupa u utakmici 31. kola HNL-a na Poljudu, prvi put u nastavku prvenstva odigranoj pred gledateljima.

Hajduk je tako na jedvite jade prekinuo utrku u negativnom smjeru s Rijekom, koja je danas kod kuće poražena od Gorice, te je iskoristio riječki kiks i uspeo se na drugo mjesto. Bila je to prva pobjeda Hajduka nakon dva uzastopna poraza, od Varaždina (2:3) i Lokomotive (2:3).

Domaćini su poveli u 10. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca koji je dosuđen zbog Bogojevićevog igranja rukom. Bio je to Caktašev 17. gol sezone. Još jednu veliku priliku imao je Hajduk u 13. minuti, kad je Ježina sjajno obranio Caktašev udarac s ruba kaznenog prostora, no onda se razbudio Slaven i u 24. minuti je Vinko Međimorec na dodavanje Havelke izjednačio na 1.1.

Nakon toga Slaven je zavladao terenom, pa u 28. minuti Posavec spašava Bile obranom udarca Lime, a i u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golman Splićana se istaknuo kad je u drugoj minuti dodatka sjajno nogama obranio udarac Delića s pet metara. Minutu kasnije odlična šansa Hajduka, no šut Brnića s 10-ak metara skida Ježina.

Drugo poluvrijeme počelo je bolje za Hajduk, u 55. minuti Brnić opet ostaje sam i puca s 15 metara, ali ravno u vratara, a u 59. minuti Samuel Eduok glavom na centaršut Krekovića svladava Ježinu!

Splićani su nakon toga malo umirili utakmicu i nadali se da do kraja neće više biti uzbuđenja, ali itekako su se prevarili  Dimitrov je nakon slobodnog udarca Liklina startao na Limu, a sudac Zebec nakon konzultacija s VAR sobom je pokazao na bijelu točku! Srećom za Tudorovu momčad Lima je katastrofalno izveo kazneni udarac i poslao je loptu pored gola!

U posljednjem susretu ovog kola u subotu se sastaju Dinamo i Osijek.

Na ljestvici vodi Dinamo s nedostižna 72 boda, Hajduk je drugi sa 54 boda, koliko ima i Lokomotiva. Osijek i Rijeka imaju po 52 boda, a Gorica na šestom mjestu ima 43 boda.

Varaždin je osmi sa 27 bodova, Istra 1961 je na devetoj poziciji sa 23 boda, dok je Inter posljednji sa 17 bodova.

Rijeka - Gorica 1-2 (Pires 84 / Lovrić 12-11m, Ndiaye 79)
Hajduk - Slaven Belupo 2-1 (Caktaš 10-11m, Eduok 59 / Međimorec 24)