Preokret Atalante protiv Lazija, remi Intera i Sassuola

U derbiju 27. kola talijanske Serie A Atalanta je nakon preokreta svladala Lazio 3:2 (1:2).

Gosti su poveli autogolom De Roona u 5. minuti, a Milinković-Savić u 11. minuti povećava vodstvo Lazija. Atalanta do kraja poluvremena preko Gosensa u 38. minuti smanjuje zaostatak. U 68. minuti Malinovsky prvo poravnava rezultat, a zatim Palomino postavlja konačnih 3:2 u 80. minuti. Mario Pašalić propustio je utakmicu zbog žutih kartona.

Roma je svladala Sampdoriju 2:1, a golove je za pobjedničku momčad postigao Edin Džeko (64, 85). Gabbiadini je zabio za goste u 11. minuti.

Inter je u ranije odigranoj utakmici na San Siru protiv Sassuola odigrao 3-3, a utakmica je imala nevjerojatnu završnicu.

Iako su gosti poveli preko Francesca Caputa u 4. minuti, do poluvremena je Inter uspio napraviti preokret golovima Romelua Lukakua (41-pen) i Cristiana Biraghija (45+1).

Prava "ludnica" dogodila se u zadnjih deset minuta, kada su postignuta čak tri pogotka. Sassuolo je poravnao na 2-2 u 81. minuti iz penala kojeg je realizirao Domenico Berardi.

Potom Borja Valero u 86. minuti opet donosi prednost Interu, da bi branič Sassuola Giangiacomo Magnani u 89. pogodio za konačnih 3-3.

Inter je i drugu utakmicu zaredom igrao bez ozlijeđenog Marcela Brozovića. Naime, hrvatski reprezentativni veznjak, koji je standardni prvotimac Conteove momčadi, pauzira zbog ozljede mišića lijeve noge.

Na ljestvici Juventus ima 66 bodova, četiri više od Lazija i osam više od Intera. Atalanta je s 54 bodova četvrta, a Roma je peta s 48.