Porazi Rijeke i Hajduka osigurali Dinamu novi naslov!

Današnjim raspletom u HNL-u, odnosno porazima Rijeke kod Slaven Belupa i Hajduka kod Lokomotive, Dinamo je osigurao novi naslov prvaka.

Najboljem hrvatskom klubu to je 21. naslov prvaka Hrvatske i čak 14. u zadnjih 15 godina, nevjerojatan niz privremeno je bila zaustavila samo jednom Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka.

Hajduk je večeras na gostovanju kod Lokomotive poveo u trećoj minuti spretnim pogotkom kapetana Mije Caktaša. Isti je igrač u 36. minuti za vodstvo 2-0 realizirao kazneni udarac dosuđen zbog prekršaja na Jairu. U drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu kapetan Lokomotive Denis Kolinger je iz neposredne blizine glavom poslao loptu u mrežu za 1-2. U 66. minuti domaći su izjednačili sjajnim pogotkom Tucija, koji je sa 16 metara iskosa pogodio suprotne rašlje. U osmoj minuti sučevog dodatka Oliver Petrak je nakon udarca iz kuta pogodio glavom za potpuni preokret i pobjedu 'lokosa'.

Nogometaši Rijeke posrnuli su ranije danas na gostovanju u Koprivnici, gdje su poraženi sa 1-0 (1-0) od Slaven Belupa. Junaci pobjede Slaven Belupa bili su strijelac pogotka Brazilac Mateus i vratar Antonio Ježina koji je u nizu situacija spašavao svoju mrežu.

Dinamo je tako sa 72 boda šest kola prije kraja i teoretski osigurao treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske. Na drugo mjesto je s 53 boda izbila Lokomotiva. Treći Osijek i četvrta Rijeka imaju po 52 boda, a Hajduk je sada peti sa 51 bodom. Upravo su to četiri momčadi koje će se u preostalih šest kola boriti za drugu poziciju koja donosi plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Posljednje tri pozicije drže Varaždin sa 24 boda, Istra 1961 sa 22 i zaprešićki Inter, koji je sa 17 bodova glavni kandidat za preseljenje u drugoligaško društvo.

Utakmice 31. kola na rasporedu su od četvrtka do subote, a sastaju se: Istra 1961 - Lokomotiva (čet, 18.55 sati), Varaždin - Inter (čet, 21.05), Rijeka - Gorica (pet, 18.55), Hajduk - Slaven Belupo (pet, 21.05) i Dinamo - Osijek (sub, 20.00).