Najuvjerljivija pobjeda Celte Vigo u poslednjih 65 godina

U prvoj nedjeljnoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva Celta Vigo "razbila" je Alaves sa 6:0, maksimalno iskoristivši isključenje gostujućeg igrača u prvom poluvemenu supervažne utakmice u borbi za opstanak.

Jeison Murillo doveo je Celtu u vodstvo u 14. minuti nakon kornera, a onda je Iago Aspas s bijele točke povisio na 2:0. Već do poluvremena Rafinha je s dva pogotka povisio prednost na 4:0, prvo je pogodio u 40. minuti iskosa s vrha šesnaesterca, a potom je zabio u 41. prekrasnim volejem, da bi u nastavku povratnik Nolito iz kaznenog udarca u 78. minuti i Santi Mina u 86. minuti postavili konačnih 6:0.

Alaves je od 27. minute igrač s 10-oricom jer je isključen Aguirregabiria.

Ovo je najuvjerljivija pobjeda Celte u zadnjih 65 godina, u prosincu 1954. svladala je Atletico Madrid s 8:1.

Hrvatski veznjak Filip Bradarić za Celtu je odigrao drugo poluvrijeme.