Jurićeva Verona krenula pobjedom i došla na bod od Napolija

Nogometaši Verone, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u nastavak talijanskog prvenstva su ušli pobjedom na domaćem terenu nad Cagliarijem od 2-1 (2-1).

Samuel Di Carmine
bio je dvostruki strijelac za domaće. Prvi pogodak postigao je u 14. minuti glavom sa pet metara, a u 26. minuti je zatresao mrežu Cagliarija snažnim i preciznim udarcem sa više od 20 metara. U 35. minuti Borini je neoprezno startao i zaradio izravan crveni karton. Gosti su brojčanu prednost iskoristili u 43. minuti, kad je Argentinac Giovanni Simeone postigao pogodak. No, u 70. minuti je i Cagliari ostao s desetoricom na terenu, jer je drugi žuti karton zaradio Cigarini.

Desetom prvenstvenom pobjedom Jurićeva momčad je s 38 bodova došla na sedmo mjesto i samo jedan bod ju dijeli od šestoplasiranog Napolija i mjesta u ždrijebu Europske lige sljedeće sezone. Cagliari je doživio deseti poraz i sa 32 boda ostao na 12. mjestu. Hrvatski reprezentativac Marko Rog odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Odigravanjem dvije od četiri zaostale utakmice 25. kola Serie A u subotu je nastavljeno talijansko nogometno prvenstvo nakon tri i pol mjeseca stanke izazvane pandemijom bolesti Covid-19 koja je odnijela više od 34.000 života na Apeninskom poluotoku.

Torino i Parma su dobili priliku odigrati prvu nogometnu utakmicu u Italiji nakon sto dana prisilnog odmora, a dvoboj je završio neodlučenim ishodom 1-1.