Prvi strijelac lige donio pobjedu i drugo mjesto Osijeku

Osijek je u susretu 30. kola HNL-a u Zaprešiću upisao važnu pobjedu, svladao je Inter s 1:0 pogotkom sjajnog Mirka Marića u 68. minuti.

Prvi "topnik" lige bio je jedini strijelac u susretu prepunom prilika, a zatresao je mrežu pomalo sretno, branič je blokirao udarac i time pomogao da lopta prevari vratara. Bio je to Marićev 19. gol u ovoj sezoni HNL-a.

U prvom poluvremenu Osječani su diktirali tempo, ali nisu stvorili niti jednu veliku priliku, već je najbolju šansu imao kapetan Intera Komnen Andrić, koji je nakon kornera u 30. minuti, glavom pucao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme ponudilo je više prigoda, pa u 63. minuti Osječani tresu gredu. Brazilac Igor Silva uposlio je sunarodnjaka Talysa, čiji udarac s desetak metara zaustavlja greda. Osijek ipak stiže do pogotka u 68. minuti. Brazilac Talys proigrao je Mirka Marića, koji s 10 metara iskosa trese mrežu.

Inter je mogao izjednačiti u 73. minuti, ali Ivan Mamut pogađa vratnicu. Mamut je još jednom zaprijetio u 78. minuti, no njegov udarac  ovog puta promašuje okvir vratiju.

Inter je devetim porazom u nizu ostao na dnu tablice, a Osječani su se sada bodovno izjednačili s Rijekom i obje momčadi imaju po 52 boda, no trenutačno je Osijek drugi.