Važna pobjeda Osječana protiv Gorice u borbi za Europu

Osijek je u drugom današnjem susretu 29. kola HNL-a i praktički izravnom sudaru za"preživljavanje" u borbi za Europu pobijedio Goricu s 2:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je inicijativu Osijeka, dok je Gorica igrala s pojačanom obranom.  Osijek dolazi u vodstvo u 36. minuti pogotkom najboljeg strijelca hrvatske lige Mirka Marića, koji nakon proigravanja Ndockyta  desnom nogom pogađa desni kut gola.

Na početku drugog poluvremena Gorica ima odličnu priliku, ali Škorić u 47. minuti pogađa stativu. No Osijek ipak povećava prednost nakon što je u 56. minuti Mihael Žaper bio precizan za 2:0.

Gorica je ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Lovrića smanjila na konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Osječani su ostali peti s tri boda manje od drugoplasirane Rijeke na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Gorica porazom izgubila gotovo sve izglede za plasman u kvalifikacije Europa lige, trenutačno je na šrestom mjestu prvenstvene ljestvice.