Varaždin iznenadio Hajduk, Istra pobijedila Inter

Varaždin, koji se bori za ostanak, priredio je iznenađenje na otvaranju 29. kola Prve HNL. Varaždinci su na Poljudu pobijedili Hajduk s 3:2, s tim da su na poluvremenu vodili 3:0.

U prvih 45 minuta briljirao je varaždinski napadač 23-godišnji Kolumbijac Jorge Obregon, koji je u 19. minuti poveo kontranapad i potom uposlio Domagoja Drožđeka, koji je pogodio za 1:0. Vodstvo gostiju povećao je u 24. minuti Petar Mamić, koji je s 22 metra zatresao mrežu. Obregon je kreirao i akciju u 40. minuti, a strijelac je opet bio Drožđek.

U nastavku Hajduk se pribrao te u 49. minuti 18-godišnji Mario Vušković lijepim udarcem smanjuje vodstvo gostiju. Hajdukov veznjak Mijo Caktaš se i u trećoj utakmici nastavka prvenstva upisao u strijelce, u 74. minuti pogodio je s 20 metara i domaćini su smanjili zaostatak na 2:3, a to je na kraju bio i konačan rezultat.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama, ali na Poljudu ih nije bilo zbog kazne Hajduku.

Važna pobjeda Istre 1961

No zato su gledatelji na stadionu Aldo Drosina u Puli uživali u pobjedi domaće Istre 1961 nad Interom iz Zaprešića s 2:0 u dvoboju momčadi koje se bore za opstanak.

Istra je povela u šestoj minuti iz prve šanse. Slavko Blagojević je izveo korner, a Petar Bosančić glavom trese mrežu. Na 2:0 povisio je Šime Gržan u 34. minuti iz penala. Prethodno je stoper Intera Nizozemac Van Bruggen igrao rukom u kaznenom prostoru.

Sada osmoplasirana Istra ima pet bodova više od zadnjeg Intera.