Barcelona razigrana na Mallorci, Messi asistirao i zabijao

Vodeća Barcelona je u prvom nastupu u nastavku španjolskog prvenstva pobijedila  na Mallorci s 4:0, a prvi gol zabila je već nakon 65 sekundi igre.

Čileanski veznjak zabio je glavom nakon ubačaja Jordija Albe, što mu je bio sedmi ovosezonski pogodak. Na 2:0 povisio je Martin Braithwaite u 37. minuti nakon što mu je loptu glavom proslijedio Messi,  Jordi Alba je u 79. minuti na novu asistenciju Lionela Messija pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je u sudačkoj nadoknadi - Messi.

Ivan Rakitić ušao je u igru na poluvremenu umjesto Vidala i odigrao je drugo poluvrijeme.

Barcelona je u nastavak sezone krenula s 58 bodova, dva više od vodećeg Reala, a sada je odmaknula na pet bodova prednosti, s time da Real u nedjelju dočekuje Eibar.