Napoli u finalu Kupa, Inter se napromašivao

Napoli je izbacio Inter u polufinalu Talijanskog kupa nakon što je u uzvratnoj utakmici bilo 1:1. Naime, momčad Gennara Gattusa je u prvom susretu  slavila s 1:0, pa je s ukupnih 2:1 izborila finale s Juventusom.

Inter je poveo na stvarno nesvakidašnji način, pogotkom izravno iz kornera već u drugoj minuti utakmice. Izvođač udarca iz kuta i strijelac bio je danski veznjak Christian Eriksen, no zaslužniji za gol je ipak Napolijev vratar David Ospina, kojem je lopta prošla kroz noge i koji je mogao i bolje reagirati. Domaćin je izjednačio preko Driesa Mertensa u 41. minuti, a taj rezultat ostao je na semaforu do kraja. Zaslužan za gol je i Ospina, jer je sjajno napucao loptu Insigneu, koji je privukao dvojicu čuvara i dodao Mertensu.

Bila je to sjajna utakmica s puno prilika, a posebno se u drugom poluvremenu napromašivao Inter, no zasluge idu i Ospini, koji se posve iskupio za lošu intervenciiju kod Eriksenovog pogotka. Eriksen je zaprijetio i u 21. minuti, kad je njegov udarac prvo oslabila noga braniča, pa je potom Ospina lako dohvatio loptu. U 27. minuti iz voleja je zaprijetio Brozović, a u 28. Romel Lukaku je na tri-četiri metra od gola pucao glavom i promašio. Četiri minute kasnije Ospina je sjajno obranio još jedna pokušaj Lukakua.

Veliku priliku imao je Napoli u 53. minuti, Insigne je pucao s 10 metara iz okreta, ali lopta je otišla pored gola. Imao je potom Inter veliku priliku u 75. minuti, no Sanchez je s 10-ak metara promašio, a u 77. minuti Ospina brani slobodni udarac Eriksena. Kako je Napoli preživio 82. minutu, još je upitno. Sanchez je petom produžio Eriksenu, on je u čistoj prilici, no Ospina je obranio. Naletio je na loptu Moses i - promašio.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter, i to vrlo dobro.

Finale Juventusa i Napolija će se igrati već u srijedu, 17. lipnja.