Uzbudljiva utakmica u Koprivnici, Osijek bez važnih bodova

U posljednjoj utakmici 28. kola HNL-a Slaven Belupo i Osijek odigrali su u Koprivnici bez golova, 0:0, no bila je to puno uzbudljivija utakmica nego što sugerira krajnji rezultat.

Dvoboj su obilježile brojne neiskorištene prilike domaćina, ali imao je svojih prigoda i Osijek, koji je došao nakon odlične predstave i pobjede protiv Lokomotive.

Vatromet je počeo već u 19. sekundi, kad se Mance probio po lijevom boku i snažno pucao, no pogodio je prečku domaćina.

Nakon početne premoći Osječana u prvih 10-ak minuta Slaven je uspostavio ravnotežu i u 19. minuti je zaprijetio Lulić, kojem je obranio Ivušić, a odmah u sljedećem napadu vratar Osijeka spašavao je svoju mrežu nakon udarca Bogojevića.

U 22. minuti najbolja šansa domaćina dotad, Krstanović je ostao sam, ali šalje loptu iznad Osijekovog gola.  Deset minuta kasnije još jedan veliki promašaj Slavena, Bogojević je pronašao samog Brkića, koji je neometan poslao loptu preko gola.

U 39. minuti Ježina je krajnjim naporom spriječio Mancea, riskirao je izlaskom s gola i pogodio.

U 67. minuti Ježina brani udarac Ndockyta s ruba šeesnaesterca, a u 71. minuti slijedi najbolja prilika Osijeka! Najviši u skoku bio je Mance, no domaći vratar je još jednom fantastično obranio. U 87. minuti opet prijeti opet Slaven, sad Jeffren puca snažno iz daljine, no i ovaj put lopta ide iznad prečke.

Mogla je ova utakmica lako završiti 2:2 ili 3:3, jer obje momčadi pokazale su dosta lijepih poteza, iako na kraju za pobjedom više može žaliti Slaven Belupo, što govori i statistika. Slaven je imao  10 pokušaja, od čega pet u okvir gola, a Osijek osam pokušaja, a tri u okvir gola.