Rebiću crveni nakon "UFC starta", Ronaldo promašio kazneni udarac!

Nakon tri mjeseca stanke, nogomet se vratio u Italiju i to derbijem između Juventusa i Milana. Završilo je 0:0, ali Torinezi idu u finale Kupa jer je u prvome susretu, odigranome još daleke 13. veljače, bilo 1:1.
Pandemija koronavirusa paralizirala je Apeninski poluotok, ali polako se situacija smiruje te su, na oduševljenje brojnih nogometnih fanova, utakmice krenule.

Nogomet se u Italiji vratio uzvratnom utakmicom polufinala Talijanskog kupa, velikim derbijem Juventus - Milan pred praznim tribinama torinskog stadiona.

Sve ono uzbudljivo može se sažeti u svega nekoliko minuta, da ne kažemo sekundi.

U 15. minuti sudac Daniele Orsato gledao je VAR snimku zbog sumnje da je branič Milana Andrea Conti igrao rukom. Doista, snimka je potvrdila da je igrao rukom te je sudac pokazao na bijelu točku.
Portugalac Cristiano Ronaldo obično ovakve situacije ne promašuje, no ovoga je puta loptu smjestio u lijevu stativu.
Potpuno neshvatljivo i bez ikakve potrebe, hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić, svega desetak sekundi kasnije, na sredini terena je nakon visokog skoka i udarca kopačkom u prsa, nokautirao Danila, nakon čega je dobio izravni crveni karton.
Tijekom drugoga dijela nije bilo većih uzbuđenja, Juve se zadovoljio nulom koja mu nosi finale, a Milan pak nije mogao s desetoricom do pobjede i prolaska.
Juventus će protivnika u finalu doznati nakon ogleda Napolija i Intera koji je na rasporedu u subotu od 21.05. Prvu su utakmicu dobili nebesko-plavi s 1:0.

Za Juventus će to biti 19. nastup u finalu Kupa, dosad je taj trofej osvajao 13 puta.

Tijek utakmice:

Završila je utakmica u Torinu. Juventus je prvi finalist Talijanskog kupa.

80' Paulo Dybala je nakon dodavanja pucao, no Donnarumma je bio spreman i obranio je njegov pokušaj iz daljine.

79' Simon Kjaer je skočio najviše na centaršut iz kornera i pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Milan, iako s desetoricom pomalo prijeti. Juventus se uspavao i čini se da će biti zadovoljni s 0:0.

U nastavku situacija na terenu je poprilično izjednačena, iako domaćin ima igrača više. Gosti se ne predaju, u nekoliko su navrata priprijetili. Podsjetimo, ovo je uzvratna utakmica, a prva u Milanu završila je 1:1. Ovim rezultatom Juventus trenutno prolazi.

45' Završilo je prvo poluvrijeme.

31' Blaise Matuidi je nisko pucao po sredini gola, ali Gianluigi Donnarumma fantastično brani.

15' Nakon naknadnog pregleda putem VAR-a, sudac Daniele Orsato je dosudio kazneni udarac za domaćina jer je Andrea Conti igrao rukom. Cristiano Ronaldo je pogodio stativu, a u nastavku akcije svega nekoliko sekundi kasnije Ante Rebić je brutalnim startom na Danila, potpuno zasluženo dobio crveni karton. Skočio je visoko i direktno kopačkom pogodio u prsa Brazilca!

4' Odmah na početku utakmice Douglas Costa je primio precizno dodavanje, a pucao je tik pored desne stative.

Početni sastavi:

JUVENTUS: Buffon, Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanić, Matuidi, Douglas Costa, Dybala, Ronaldo.

MILAN: Donnarumma, Kjaer, Romagnoli, Conti, Calabria, Bennacer, Kessié, Bonaventura, Paqueta, Calhanoglu, Rebić.