HNL: Remi u Varaždinu, Nevistić zaustavio "svoje" Riječane

Nogometaši Varaždina i Rijeke odigrali su 0:0 u susretu 28. kola Prve HNL.

Rožman: Nismo bili na potrebnoj razini, glavu gore

Iako nije bilo pogodaka, oba su sastava imala nekoliko izrazitih prilika za pogodak, no domaćini nisu bili precizni, dok je goste u postizanju pogotka s par sjajnih intervencija spriječio njihov vratar na posudbi u Varaždinu Ivan Nevistić.

Bijeli su prije ovog susreta u ovoj sezoni dvaput gostovali na sjeveru Hrvatske (jednom u prvenstvu i jednom u Kupu) te oba puta ostvarili sigurne pobjede, no ovog puta nisu bili na toj razini.

Osvajanjem samo boda Rijeka je ostala na trećem mjestu, iako se bodovno izjednačila s drugim Hajdukom. Oba sastava imaju po 51 bod, 17 manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama. Pretposljednji Varaždin sada ima 18 bodova, jedan više od posljednjeg Intera iz Zaprešića, a jedan manje od osme Istre 1961.

Domaćin je hrabro ušao u dvoboj, u četvrtoj i 10. minuti imao je dvije dobre akcije, dok Rijeka do 15. minute nije imala opasniji udarac prema golu Varaždina.

Trener Rijeke Simon Rožman morao je napraviti prinudnu izmjenu već u 19. minuti. Daniel Štefulj je zbog ozljede napustio igru, a ušao je Stjepan Lončar.

U 32. minuti napokon dobra prilika za Rijeku. Gorgon je ubacio s lijeve strane, Yateke odlično smirio loptu i potegnuo, ali udarac je otišao preko grede.

Nakon siromašnog prvog poluvremena na odmor se otišlo s početnih 0:0. Simon je u svlačionici ostavio Tomečaka, Pavičića i Yatekea, a u igru uveo Andrijaševića, Capana i Čolaka.

U 58. minuti lijepa akcija Varaždina. Mamić je pucao s 18 metara, no lopta je ponovo završila u bloku. Obregon je ponovno bio u dobroj prilici u 61. minuti, no vratar Rijeke dobio je taj dvoboj. Nakon pritiska domaćina, uslijedila je lijepa akcija Rijeke - Murić je pucao pored gola.

Dvije dobre akcije Rijeke, u 72. i 73. minuti, no oba je puta sjajno intervenirao domaći vratar Nevistić. I u 80. minuti Nevistić spašava gol domaćina, bila je to možda i najbolja prilika Rijeke, a posljednji je loptu dirao Čolak.

U 86. Nevistić je obranio udarac Andrijaševića, a u sljedećoj minuti vratar Rijeke zaustavlja udarac Glavice.

Od 21.05 Lokomotiva dočekuje Dinamo, a u subotu kolo zatvaraju Slaven Belupo i Osijek.