Schalke produžio crnu seriju, Hoffenheim prekinuo

Nogometaši Schalkea produžili su niz bez ligaške pobjede na čak 10 utakmica, nakon što je u susretu 28. kola Bundeslige na gostovanju izgubio od Fortune Düsseldorf s 1-2.

Momčad iz Gelsenkirchena je zadnju pobjedu ostvarila 17. siječnja protiv Borussije Moenchengladbach (2-0), a potom u idućih 10 kola upisala šest poraza i četiri remija.

Kada je Westona McKennie doveo goste u vodstvo u 53. minuti, činilo se kako će Schalke napokon do slavlja. Međutim, Fortuna je s dva brza gola uspjela okrenuti rezultat. Izjednačio je Rouwen Hennings u 63. minuti, a pet minuta poslije Kenan Karaman je zabio za 2-1.

Fortuna je ovom pobjedom osvojila važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Schalke nastavio očajnu seriju rezultata.

Za razliku od Schalkea, Hoffenheim je prekinuo svoj crni niz koji je trajao sedam kola pobijedivši Köln s 3-1.

Posljednji put momčad Andreja Kramarića je slavila prvog veljače protiv Bayer Leverkusena (2-1), a potom je u sedam kola izvukla tri remija i četiri poraza.

Domaćin je prelomio utakmicu s dva brza gola na otvaranju drugog dijela pobjegavši na 3-1. Köln je u 77. minuti imao jedanaesterac za povratak u meč, ali Marc Uth nije zabio. Zanimljivo, Uth je penal promašio i u prošlom kolu protiv Fortune (2-2).

Strijelci za Hoffenheim bili su Christoph Baumgartner (11, 46) i Steven Zuber (48), dok je gol za goste zabio Florian Kainz (60). Oba kluba su završila utakmicu s igračem manje. Kod domaćina je 'pocrvenio' Benjamin Hubner u 50. minuti, a kod Kölna Sebastian Bornauw u 26. minuti. Kramarić nije nastupio zbog ozljede.

Augsburg i Paderbornu su odigrali bez golova, a za domaćine je do 75. minute igrao hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj.

U ranije odigranom susretu RB Leipzig i berlinska Hertha odigrali su 2-2, a susret je obilježila nevjerojatna pogreška gostujućeg vratara Runea Jarsteina.

Na ljestvici vodi Bayern sa 64 boda, Borussia Dortmund je druga s 57 bodova, dok RB Leipzig na trećem mjestu ima 55 bodova. Slijede Borussia Moenchengladbach i Bayer Leverkusen s po 53 boda.

Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Werder (22) i Paderborn (19)

REZULTATI 28. KOLA,
RB Leipzig - Hertha 2-2 (Klostermann 24, Schick 68 / Grujić 9, Piątek 82-11m)
Hoffenheim - Koeln 3-1 (Baumgartner 11, 46, Zuber 48 / Kainz 60)
Fortuna - Schalke 04 2-1 (Hennings 63, Karaman 68 / McKennie 53)
Augsburg - Paderborn 0-0
Union Berlin - Mainz 05 1-1 (Invartsen 33 / Baku 13)

Utorak:
Borussia D. - Bayern 0-1 (Kimmich 43)
Bayer - Wolfsburg 1-4 (Baumgartlinger 85 / Pongračić 43, 75, Arnold 64, Steffen 67)
Eintracht F. - Freiburg 3-3 (Andre Silva 35, Kamada 79, Chandler 82 / Grifo 28, Petersen 67, Hoeler 69)
Werder - Borussia M. 0-0