I Vatreni uživaju u utakmicama sa SP-a

Uz Drugi program HTV-a i naše sportske trenutke za pamćenje, Svjetskog nogometnog prvenstva 2018. u Rusiji još su se jednom prisjetili i Vatreni. Luka Modrić, Ivan Rakitić, Ivan Perišić, Danijel Subašić i Domagoj Vida na društvenim su mrežama uslikali ekrane na kojima se emitirala snimka utakmice između Hrvatske i Rusije.

Pobjedom nad domaćinom SP-a boljim izvođenjem jedanaesteraca Vatreni su se plasirali u polufinale svjetske smotre. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120 minuta 2:2, a u raspucavanju s bijele točke izabranici Zlatka Dalića bili su uspješniji sa 4:3, čime su izborili polufinalni ogled protiv Engleza.

Četiri od pet hrvatskih izvođača bilo je precizno, dok kod Rusa dva izvođača nisu uspjela svladati sjajnog Danijela Subašića. Kao i protiv Danske u osmini finala, posljednji 11-erac za Hrvatsku izveo je i pogodio Ivan Rakitić.