Iličić zabio četiri Valenciji; Leipzig lako protiv Mourinha i Spursa

Debitanti u nokaut fazi Lige prvaka, talijanska Atalanta i njemački RB Leipzig, prva su dva kluba koja su izborila plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja europskih klubova, izbacivši španjolsku Valenciju i engleski Tottenham.

RB Leipzig je pred svojim navijačima svladao Tottenham s 3-0 (2-0) i s ukupnih 4-0 prošao u četvrtfinale.

Dva pogotka za domaću momčad postigao je kapetan Marcel Sabitzer (10, 21), a konačnih 3-0 postavio je Emil Forsberg (87).

Valencia je ugostila Atalantu pred praznim tribinima na Mestalli.

Gosti su nakon 4-1 u prvoj utakmici slavili i u uzvratu sa 4-3 (2-1), a sva četiri pogotka za Atalantu postigao je Josip Iličić (3-11m, 43-11m, 71, 82), dok je za Valenciju dvostruki strijelac bio Kevin Gameiro (21, 51), a jedan pogodak postigao je Ferran Torres (67).

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante, a igrao je do 83. minute.

Samo 21 minuta trebala je nogometašima RB Leipziga da utrostruče prednost koju je momčad Juliana Nagelsmanna donijela iz Londona, a za oba pogotka zaslužan je bio kapetan Marcel Sabitzer.

Austrijski reprezentativac je u 10. minuti uputio precizan i dovoljno snažan udarac sa 20 metara, koji vratar Tottenhama Hugo Lloris nije uspio zaustaviti.

Samo 11 minuta poslije Sabitzer je pravovremeno utrčao na prvu stativu, gdje je sa sedam metara na ubačaj Angelina glavom poslao loptu u mrežu.

Ako su u prvom poluvremenu ostavili siromašan dojam, igrači Tottenhama nisu bili ništa bolji ni u nastavku. Nijemci su kontrolirali zbivanja na terenu, bili opasnija momčad i još jednim pogotkom potvrdili zasluženi plasman u četvrtfinale.

Tek što je ušao u igru u 87. minuti u prilici se našao Šveđanin Emil Forsberg i poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Llorisa za konačnih 3-0.

U srijedu su na rasporedu nove dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka.

Liverpool na Anfieldu hvata zaostatak od jednog pogotka (0-1) protiv madridskog Atletica. Tu ćete utakmicu moći u izravnom prijenosu pratiti na HTV2, HRTi-ju te na našem portalu od 21 sat.

PSG će pred praznim tribinama Parka prinčeva pokušati nadoknaditi zaostatak (1-2) protiv dortmundske Borussije.

Tijek susreta:

Valencia - Atalanta 3:4

90+4' Završila je utakmica u Valenciji. Atalanta ide u četvrtfinale Lige prvaka!

82' I opet Iličić. Njegov četvrti pogodak. Primio je loptu na desnoj strani i s 11 metara pogađa lijevi gornji kut. Nevjerojatna partija Iličića.

71' GOOOL Hat-trick Josipa Iličića! Slabo su ga čuvali braniči Valencije, ušao je u kazneni prostor i s nekih 13 metara poslao loptu uz desnu vratnicu u mrežu.

67' GOOOL Valencia dolazi do preokreta. Nakon odličnog proigravanja Torres lobira vratara Atalante i domaćin vodi. Za prolaz im trebaju još barem tri pogotka!

51' GOOOOL Valencia ponovno dolazi do izjednačenja. Ferran Torres je ubacio oštru loptu s lijeva, a Gameiro je precizan glavom za 2:2.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme u Valenciji. Gosti su na koračić od četvrtfinala.

43' Zbog zabrane dolaska predstavnicima medija na stadion, nema uobičajeno kvalitetnih fotografija agencije Reuters, već sve objavljuje UEFA.

42' GOOOOL Atalanta je ponovno u vodstvu, ponovno zabija Iličić i to opet iz kaznenog udarca. Vjerovali ili ne, penal je opet skrivio Diakhaby i to baš na Iličiću!

21' GOOOOL Valencia dolazi do izjednačenja. Strijelac je Kevin Gameiro nakon loše reakcije talijanske obrane.

2' GOOOOL Josip Iličić zabija za Atalantu nakon što je VAR-om utvrđeno da se radi o penalu. Valenciji trebaju minimalno četiri pogotka za produžetak! To je njegov 13 pogodak u zadnjih 12 nastupa.

2' Odmah veliko uzbuđenje na početku. Nakon starta Diakhabyja na Iličiću sudac je pokazao na kazneni udarac. VAR pregledava situaciju.

1' Utakmica u Valenciji počela je pred praznim tribinama.

Sastavi:

Valencia:
Cillessen, Kondogbia, Soler, Gameiro, Parejo, Diakhaby, Gaya, Wass, Rodrigo, Ferran Torres

Atalanta: Sportiello, Caldara, Gosens, Gomez, Freulter, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Iličić, Pašalić

RB Leipzig - Tottenham 3:0

90+3' Završila je i utakmica u Leipzigu. Nijemci su u četvrtfinalu.

87' GOOOL za Leipzig. Emil Forsberg potvrđuje prolazak Nijemaca u četvrtfinale.

65' Domaćin mudro čuva vodstvo koje mu donosi prvo četvrtfinale Lige prvaka u povijesti.

45' Završilo je prvo poluvrijeme u Leipzigu. Domaćin ima uvjerljivo vodstvo, kada se ovom rezultatu pridoda 1:0 iz prve utakmice, Spursi će morati zabiti najmanje tri za prolaz.

22' GOOOOL Sabitzer postiže i drugi pogodak na utakmici. Nakon asistencije Angelina, lako matira Llorisa udarcem u trku u bliži kut.

10' GOOOOL za Leipzig. Zabio je Marcel Sabitzer. Udarac Tima Wernera prvo je blokirao Eric Dier, ali lopta se potom odbila do Sabitzera koji je pucao s 20ak metara udaljenosti. Hugo LLoris uspio je dotaknuti loptu, ali nedovoljno da bi spriječio vodstvo domaćina!

1' Počeo je susret u Leipzigu. Nijemci imaju velikih 1:0 iz prve utakmice.

Sastavi:

RB Leipzig: Gulacsi, Angelino, Upamecano, Sabitzer, Werner, Klosterman, Nkunku, Schick, Mukiele, Halstenberg, Laimer

Tottenham: Lloris, Alderweireld, Winks, Lamela, Dier, Lo Celso, Sessegon, Alli, Aurier, Moura, Tanganga

Uoči utakmica:

Navijači Valencije ne mogu na stadion, zbog odluke da se utakmica igra pred praznim tribinama, no zato su se u velikom broju okupili ispred Mestalle. Nitko ne brine zbog koronavirusa.

- Pripremit ćemo se najbolje što možemo, igramo dobro kod kuće i mislim da rezultat prve utakmice nije odraz stanja na terenu, rekao je trener Valencije Albert Celades. S druge strane, Gian Piero Gasperini, koji je na klupi Atalante, smatra da trebaju zabiti i u gostima.

- Moji igrači su bili sjajni u prvom susretu, ali nećemo slaviti dok ne završi i drugi, dodaje Gasperini.

U drugom susretu večeri Leipzig dočekuje Tottenham nakon što je u prvoj utakmici njemačka momčad pobijedila u Londonu 1:0. Jedini strijelac bio je Timo Werner koji je bio precizan s bijele točke.

- Moramo se držati skupa i imati fantastične individualne predstave i solidnu kolektivnu. Vjerujem u igrače i mislim da mi to možemo, rekao je u najavi utakmice trener Tottenhama Jose Mourinho.  Portugalac zbog ozljeda ne može računati na Harryja Kanea, Moussu Sissoka, Sona Heung-Mina, a nedavno se teže ozlijedio i Steven Bergwijn. Upitan je i nastup Bena Daviesa.

- Nadam se da ćemo odigrati slično kao u Londonu, rekao je Julian Nagelsmann, trener Leipziga.