Liverpool postao rekorder preokreta, Salah kao Owen!

Liverpool je u 29. kolu Premier lige pobijedio Bournemouth s 2:1 preokretom nakon što su gosti poveli u devetoj minuti.

Calum Wilson je zabio za Bournemouth već u 9 minuti, no Mohamed Salah u 25. i Sadio Mane u 31. minuti osigurali su već do poluvremena preokret i pobjedu Redsa.

To je rekordni 16. put da je Liverpool preokrenuo već do poluvremena nakon  što je suparnik postigao prvi pogodak na utakmici!

Osim toga, Mohamed Salah je današnjim golom postao prvi igrač Liverpoola s 20 i više golova u tri uzastopne sezone još od Michaela Owena, kojemu je to uspjelo u razdoblju od 2000. do 2003. godine. Salah je ujedno u svom 100. prvenstvenom nastupu za Liverpool postigao 70. gol!

To je donijelo olakšanje treneru Juergenu Kloppu, budući da su iza "redsa" tri poraza (Atletico Madrid u LP, Watford u prvenstvu i Chelsea u FA kupu), a u srijedu na Anfieldu Liverpool u uzvratu osmine finala Lige prvaka protiv Atletica mora nadoknaditi 0-1 iz prve utakmice.

Dejan Lovren nije bio u zapisniku "redsa".

Wolverhampton, koji ima šanse da ulovi Ligu prvaka, je kod kuće protiv Brightona odigrao 0-0. Gostima će bod dobro doći u borbi za opstanak.

Za opstanak se bori i West Ham, koji je u gostima kod Arsenala izgubio sa 0-1, a jedini pogodak zabio je Alexandre Lacazette u 78. minuti.

I novak u Premier ligi Sheffield United ima izgleda da se dokopa Lige prvaka, na domaćem terenu je dobio posljednjeplasirani Norwich sa 1-0 pogotkom Billyja Sharpa (36).

Mourinhov Tottenham opet je kiksao. U gostima kod Burnleyja odigrao je 1-1. Domaćini su poveli golom Chrisa Wooda u 13. minuti, a remi "spursima" donio je Dele Alli u 50. iz penala.

Tako se je nastavio crni niz Tottenhama, koji je u posljednjih 17 dana ispao iz FA kupa od Norwicha, u prvenstvu je poražen od Wolverhamptona (2-3) i Chelseaja (1-2), te u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka kod kuće od Leipziga (0-1).