FA Kup: Chelsea izbacio Liverpool, Bilićev WBA ispao

Nogometaši Chelseaja izborili su četvrtfinale FA Kupa svladavši Liverpool 2:0.

Willian je doveo Bluese u vodstvo u 13. minuti, a konačni rezultat postavio je Ross Barkley u 64. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 42. minute kada je primio nezgodan udarac te je zamijenjen Masonom Mountom. Engleski mediji pišu da se radi o ozljedi gležnja. Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Liverpoolu je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice u svim natjecanjima. Jednaki broj poraza su imali u prijašnjih 66 utakmica.

WBA, kojeg trenira Slaven Bilić, poražen je od Newcastlea 3:2 u osmini finala te se oprostio od FA Kupa. Gosti su vodili 3:0 golovima Almirona (33, 45+1) te Lazara do 74. minute kad zaostatak domaćih smanjuje Phillips. Zohore je u trećoj minuti sudačke nadoknade tek ublažio poraz WBA.  Filip Krovinović igrao je za WBA od 57. minute.