Uvjerljiv poraz PPD-a Zagreb u Parizu

PPD Zagreb oprostio se od Lige prvaka u posljednjem susretu skupine A. PSG je slavio na domaćem terenu s uvjerljivih 37:26. PPD Zagreb trebao je pobjedu na teškom gostovanju u Parizu kako bi izborio plasman u drugi krug Lige prvaka ispred Celja PL, ali do pobjede nisu došli.

PPD Zagreb je od starta susreta držao priključak s favoriziranom momčadi PSG-a. Plinari su u 12. minuti došli u egal 6:6, ali bez vratara u sljedeća tri napada, nakon grešaka i obrane Gerarda, primili su lagane golove. PSG je tako iz egala došao u vodstvo od tri pogotka razlike i s igračem više na terenu dominirao u drugom djelu prvog poluvremena.

PSG-ov vratar Gerard skupio je 7 obrana u 16 minuta susreta. U 20. minuti susreta Bećiri sprječava gol PSG-a, Gerarda je uputio udarac preko čitavog terena, ali Bećiri pada u prostor od 9 metara i sudac dosuđuje 7 metara, a nakon negodovanja Bećiri je zaradio i isključenje. S linije sedam metara siguran je bio Norvežanin Sagosen za 13:8. Na vratima Zagreba branio je Kinez Wang.

Wang se upisao još jednom u povijest Lige prvaka

Trener PPD-a Zagreb Veselin Vujović, izrazito je bio ljut na odluke sudaca. PPD Zagreb djelovao je u tim trenucima izgubljeno u napadu, puno izgubljenih lopti i lakih kontri za PSG. Hansen i društvo s pola gasa i lakim rješenjima u napadu, izlazili su vrlo lako pred Wanga. Upravo je Kinez zabio gol u zadnjoj sekundi preko čitavog terena za -5. Wang se upisao još jednom u povijest Lige prvaka, ovaj put zbog pogotka. Postao je prvi Kinez koji je zabio gol u Ligi prvaka i to u ulozi vratara. Sagosen s 5 golova i Remili s 3 bili su na poluvremenu najučinkovitiji kod domaćina. Kod PPD Zagreba, Mandić s 4 i Miloš Božović s 3 gola, bili su najefikasniji.

Zagreb je drugi dio otvorio slično kao što je završio prvo poluvrijeme. Greške u napadu, a PSG je lako preko Sagosena proigravao Luku Karabatića na crti. U drugom djelu u redovima PPD Zagreba istaknuo se Marin Šipić koji je zamijenio nervoznog Bećirija. Gerard je u drugom djelu nastavio s odličnim obranama, Corrales je mogao odmarati na klupi, zaslužena pošteda od trenera Raula Gonzalesa. Zlatko Horvat zaigrao je i na poziciji desnog vanjskog, ali pored du Rietza, teško se dolazilo do čistog udarca na gol. Vanjsku liniju PSG-a činili su Hansen, Remili i Sagosen, uz Karabatića na crti, Abaloa i Kounkouda na krilima.

Sagosen snažnim udarcem s devet metara zabija za vodstvo od 8 golova razlike i tu je PPD Zagreb ozbiljno pao u igri. Wang je ponovno na vratima, ali ni Kinez ne uspijeva zaustaviti Francuze, Gerard je uzvratio Kinezu pogotkom preko čitavog terena. Zagreb je u drugom djelu s obranom 6-0 pokušao zaustaviti vanjske pucače PSG-a. Darko Stojnić ušao je u drugom djelu, ali nije uspio naštetiti PSG-u i Gerardu. PSG je ostvario pobjedu na domaćem terenu i ugasio nade PPD Zagreba da će nastaviti natjecanje u Ligi prvaka.

Kod PPD zagreba su najbolji bili Miloš Božović sa šest i David Mandić s pet golova. Najbolji igrač utakmice bio je PSG-ov Sander Sagosen s devet golova.

Prolaz dalje izborili su iz skupine Barcelona, PSG, Szeged, Flensburg, Aalborg i slovensko Celje.