Golijada u Düsseldorfu

U prvoj utakmici 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Fortuna iz Düsseldorfa i Hertha iz Berlina odigrale su 3-3 (3-0).

Domaći sastav nakon prvih 45 minuta vodio je s 3-0 uz dva gola Karamana (6, 45+1) i Thommyja (9) činilo se kako je domaćin osigurao važnu pobjedu i sva tri boda u borbi za ostanak, ali u nastavku gosti su se pobrinuli za nevjerojatan povratak i s  tri gola u nešto više od 10 minuta stigli do izjednačenja. Thommy je u 64. minuti autogolom smanjio na 3-1, Matheus Cunha (66) pogađa za 3-2, da bi Piatek u 75. minuti s 11 metara izjednačio na konačnih 3-3.

Mogli su gosti u 91. minuti i do totalnog preokreta, ali je udarac Cunhe završio na vratnici. Fortuna je tako dobivenu utakmicu upropastila i propustila se maknuti iz opasne zone.

Fortuna je tako ostala 16. s 21 bodom, jednim manje od 15. Mainza 05, a četiri više od 17. Werdera, dok je Hertha 13. s 27 bodova, koliko ima i 12. Augsburg, dok 14. Koeln ima 26 bodova.