Ćorić protiv Londera konačno prekinuo crni niz

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić kompletirao je uspješan dan hrvatskih predstavnika na ATP i WTA turnirima.

Nakon što se Petra Martić plasirala u 2. kolo turnira u Dubaiju, a Marin Čilić teže nego što se očekivalo prošao u 2. kolo Marseillea, uspješan dan hrvatskih predstavnika zaokružio je Ćorić svladavši sa 7:6 (5), 7:5 u prvom kolu ATP turnira u Rio de Janeiru Argentinca Juana Ignacija Londera.

Ćorić, 32. na ATP ljestvici, pobjedom nad Londerom, 61. igračem svijeta, konačno je prekinuo crni niz nakon što je na sedam uzastopnih turnira ispao u prvom kolu.

U prvom setu ukazala se samo jedna prilika za break, imao ju je Ćorić u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio. Nakon toga set je otišao u tie-break u kojemu je Ćorić gubio 0:3, ali je uspio preokrenuti.

Činilo se da u nastavku meča više neće biti takve neizvjesnosti, jer je hrvatski tenisač s dva uzastopna breaka preuzeo kontrolu i dvaput je servirao za meč, kod vodstva 5:2 i kod 5:4, ali je oba puta izgubio servis.

Unatoč tome što je prokockao veliku prednost Ćorić nije pokleknuo, te je na kraju ipak dobio drugi set sa 7:5 i izborio osminu finala.

Njegov sljedeći protivnik bit će domaći predstavnik, 19-godišnji Brazilac Thiago Seyboth Wild, 206. s ATP ljestvice, koji je za nastup na turniru dobio pozivnicu organizatora.