Rebić doveo Milan u vodstvo, Ronaldo izjednačio iz sumnjivog penala

U prvoj polufinalnoj utakmici talijanskog nogometnog kupa Milan je remizirao s Juventusom, 1:1, a hrvatski reprezentativac Ante Rebić krenuo je u početnoj postavi domaćina i u 62. minuti doveo ga u vodstvo, što mu je bio peti gol u zadnjih šest utakmica.
Milan niti desetu utakmicu u nizu nije uspio pobijediti Juventus. Međutim, ovaj put nije izgubio kao u zadnjih devet susreta. Domaćin je bio bolji, imao je nekoliko odličnih prilika, no 'nevidljivi' Juve se spasio nakon sumnjivog kaznenog udarca u posljednjim trenucima susreta.

Milan je dominirao i prije gola. U prvom dijelu nije uspio iskoristiti niti jednu od tri izgledne prilike. U petoj minuti zaprijetio je Rebić, u 22. minuti Davide Calabria, a u 28. ponovo Rebić, međutim Gianluigi Buffon je sva tri puta odlično reagirao. Juventus je u prvom poluvremenu samo jednom ozbiljno zaprijetio vratima "Rossonera", u 36. minuti odlično je pucao Juan Cuardado, ali je Gianluigi Donnarumma sjajno obranio.

Rebić je imao sjajnu priliku i u drugoj minuti nastavka, a Buffon je ponovo izašao kao pobjednik.

Nakon drugog žutog kartona i isključenja Thea Hernandeza zbog oštrog starta na Dybali Milan je u 71. minuti ostao s igračem manje, pa je u 74. minuti umjesto Rebića na teren ušao Diego Laxalt.

Kad se činilo da će "Stara dama" otići poražena, Ronaldo je u 89. minuti pucao škaricama i iz stvarno esktremne blizine pogodio leđima okrenutog Calabriju u ruku na rubu peterca. Sudac je nakon provjere VAR-a nevjerojatno pokazao na bijelu točku, a Ronaldo je s nje bez problema pogodio za 1:1.

U srijedu je Napoli na gostovanju pobijedio Inter 1:0, a pogodak odluke zabio je Fabian Ruiz u 57. minuti.  Uzvratni susret je 5. ožujka.

Finale je 13. svibnja na rimskom Olimpicu.