Fed Cup: Poraz od Ukrajinki, Fett namučila Svitoljinu

U Estoniji se igra turnir Prve skupine Euro-afričke zone Fed Cupa na kojemu nastupaju i hrvatske tenisačice.

U dvoboju za prvo mjesto u grupi A turnira u Tallinnu hrvatske tenisačice poražene su od Ukrajine nakon što je u drugom pojedinačnom dvoboju Eljina Svitoljina, četvrtta igračica svijeta, svladala Janu Fett (WTA - 234.) sa 6:3, 3:6, 6:1 i tako donijela Ukrajinkama drugi, pobjednički bod za nedostižnih 2-0.

Svitoljina je protiv Fett imala set i break prednosti (6:3, 3:2), no nakon toga naša tenisačica je osvojila pet gemova u nizu te ne samo da je izjednačila u setovima na 1-1, već je i treću dionicu počela breakom. Ipak, Ukrajinka nije dopustila iznenađenje te je na kraju osvojila treći set s uvjerljivih 6:1 i donijela svojoj reprezentaciji pobjedu.

U prvom pojedinačnom meču Dajana Jastremska (WTA - 26.) nadigrala je Leu Bošković (WTA - 300.) sa 6:4, 6:4.

U dvoboju parova izbornica Iva Majoli dala je priliku juniorkama Antoniji Ružić i Tari Würth, koje su upisale poraz 4:6, 3:6 od Marte Kostjuk i Katarine Zavacke.

Obje reprezentacije su i prije ovog dvoboja osigurale plasman u meč za promociju u doigravanje za sudjelovanje u kvalifikacijama za finalni turnir Fed Cupa 2021.

Kao drugoplasirana, Hrvatska će se za plasman u doigravanje u subotu boriti protiv Italije koja je s maksimalne tri pobjede (Austrija, Estonija, Grčka) osvojila prvo mjesto u skupini B turnira u Tallinnu.

Za Italiju su prijavljene Jasmine Paolini, Camila Giorgi, Giulia Gatto-Monticone, Martina Trevisan i Elisabetta Cocciaretto.