Pobjeda Lokomotive, Kastrati s dva gola presudio Rijeci

U prvom subotnjem dvoboju 20. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Lokomotiva je u Kranjčevićevoj upisala sva tri boda protiv Rijeke pobijedivši trećeplasiranu momčad s 2:1.

Riječanima je presudio kosovski branič Lirim Kastrati koji je postigao oba pogotka za Lokose. Prvi put je matirao vratara gostiju Ivora Pandura u prvoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena, a potom i u 72. minuti, a strijelac za Rijeku bio je Momčilo Raspopović u 86. minuti.

Lokomotiva je na startu proljetnog dijela prvenstva došla do zaslužene pobjede nad trećeplasiranom Rijekom, koju su poraza koštale pogreške u obrani. Lokosi su bili bolji u prvom dijelu i poveli su u zadnjim sekundama pogotkom Kastratija nakon protunapada i dodavanja Dina Halilovića.

Kastrati je u 72. minuti došao i do drugoga gola, nakon što je u brzoj kontri prošao i vratara Rijeke i lako zabio za 2:0.

U 86. minuti Rijeka je smanjila pomalo čudnim golom Raspopovića, čiji je ubačaj iskosa s desne strane završio u mreži pored neodlučnog vratara Lokomotive Ive Grbića i stopera Denisa Kolingera

Rijeka je ostala treća s 34 boda, a Lokomotiva se probila na peto mjesto s 31 bodom. Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Osječanin Damir Batinić.

Proljetni dio prvenstva u petak su otvorili Inter i Istra 1961 dvobojem u Zaprešiću u kojemu su slavili domaćini 2:0.

Danas još igraju Slaven Belupo i Dinamo (17.30), a u nedjelju su na rasporedu dvoboji Varaždina i Hajduka (15 sati) te Gorice i Osijeka (17.30).