Hrvatska u polufinalu protiv Norveške u petak

Norveška rukometna reprezentacija pobjedom protiv Slovenije 33:30 osigurala je prvo mjesto Skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti i u polufinalu će igrati protiv Hrvatske. Norveška je do polufinala i okršaja s Hrvatskom stigla neporažena sa svih sedam pobjeda. 

Remi Hrvatske i Španjolske, kao drugi idemo u polufinale

Već je i prije početka utakmice bilo jasno kako će obje reprezentacije u polufinale, a Norveškoj je za prvo mjesto i okršaj s Hrvatskom trebao remi, no uspjeli su slaviti u dvoboju u kojemu su oba izbornika odmarala najbolje igrače.

Norveška je do pobjede stigla bez najboljeg igrača Sandera Sagosena koji nije ulazio u igru, a najefikasniji su bili Kevin Gulliksen sa sedam, te Sander Overjordet i Eivind Tanges sa po pet golova, dok su Sloveniju predvodili Nejc Cehte i Tilen Kondrin sa po pet golova.

U polufinalnim susretima igraju Španjolska i Slovenija (20.30 sati), dok će Hrvatska igrati protiv Norveške u ranijem terminu (18.00 sati) nakon što je došlo do promjene satnice.

Susret za broncu je u subotu (18:30), dok je finale u nedjelju u 16:30 sati.



Podsjetimo, Hrvatska je završila druga u skupini nakon remija sa Španjolskom 22:22 te će igrati protiv pobjednika druge skupine. 

Rezultati susreta posljednjeg kola drugog kruga europskog prvenstva rukometaša:

SKUPINA I
REZULTATI:
HRVATSKA - Španjolska 22-22
Bjelorusija - Austrija 36-36
Češka - Njemačka 22-26

LJESTVICA:
1. Španjolska 5 4 1 0 153-127 9
2. HRVATSKA 5 4 1 0 127-113 9
3. Njemačka 5 3 0 2 137-129 6
4. Austrija 5 1 1 3 139-156 3
5. Bjelorusija 5 1 1 3 138-160 3
6. Češka 5 0 0 5 126-135 0

SKUPINA II
Mađarska - Portugal 26-34
Norveška - Slovenija 33-30
Island - Švedska 25-32

LJESTVICA
1. Norveška 5 5 0 0 157-135 10
2. Slovenija 5 3 0 2 138-132 6
3. Portugal 5 2 0 3 146-142 4
4. Švedska 5 2 0 3 120-122 4
5. Mađarska 5 2 0 3 126-140 4
6. Island 5 1 0 4 126-142 2


POLUFINALE - 24. siječnja
Španjolska - Slovenija (18:00)
HRVATSKA - Norveška (20:30)

ZA 5. MJESTO - 25. siječnja:
Njemačka - Portugal (16.00)

ZA 3. MJESTO - 25. siječnja (18:30)

FINALE - 26. siječnja (16:30)