Rebić s dva gola donio pobjedu Milanu protiv Udinesea

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić postigao je svoje prve pogotke u dresu talijanskog velikana Milana i donio mu pobjedu od 3:2 pred domaćim navijačima protiv Udinesea u 20. kolu talijanske Serie A, odigranoj u nedjelju na San Siru.

Gosti su poveli u 6. minuti kada je Danac Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu.

Milan je u igru vratio Ante Rebić svojim prvim pogotkom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti, a u 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2:2.

U trećoj minuti sučevog dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici, Ante Rebić je primio loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora 'lažnjakom' prevario braniča Udinesea te s 15-ak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Milan se s 28 bodova privremeno probio na osmo mjesto, dok je Udinese s 24 boda ostao na 13. poziciji. Vodeći Juventus ima 48 bodova, dva više od Intera i tri više od Lazija.

Lecce zaustavio Inter

Nogometaši Leccea priredili su iznenađenje odigravši 1-1 protiv Intera u susretu 20. kola talijanskog prvenstva.

Inter je tako spojio dva kola bez pobjede i otvorio priliku Juventusu da večerašnjom pobjedom protiv Parme pobjegne "Nerazzurrima" na četiri boda prednosti.

U prošlom kolu Inter je kod kuće odigrao 1-1 protiv Atalante, a istim rezultatom je završio i ogled protiv Leccea.

Inter je poveo u 71. minuti golom Alessandra Bastonija, a šest minuta kasnije izjednačio je Marco Mancosu. Za Inter je do 82. minute igrao Marcelo Brozović.

Identičnim rezultatom je završio susret između Bologne i Verone koju vodi Ivan Jurić. Bologna je povela u 20. minuti preko Mattije Banija, a izjednačio je u 80. minuti Fabio Borini.

Bez pobjednika je završio i susret između Brescije i Cagliarija. Gosti su poveli, domaćin je potom okrenuo rezultat u svoju korist, no na koncu je završilo 2-2. Oba gola za Bresciju zabio je Ernesto Torregrossa (27, 49), a za goste Joao Pedro. Za Cagliari, koji je osvojio prvi bod nakon četiri poraza u nizu, od 53. minute je igrao Marko Rog.

Roma odnosi pun plijen iz Genoe

U susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju pobijedila Genou s 3-1 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Nakon što je doživjela domaće poraze od Torina (0-2) i Juventusa (1-2), Roma je u Genoi prekinula crni niz.

Pobjedu Rimljanima donijeli su Cengiz Under (5), Davide Biraschi (44-ag) i Edin Džeko (74), dok je pogodak za domaćine zabio Goran Pandev (45). Marko Pajač nije nastupio za Genou, baš kao niti Nikola Kalinić za Romu.

Milan - Udinese 3-2 (REBIĆ 48, 90+3, Hernandez 71 / Larsen 6, Lasagna 85)
Brescia - Cagliari 2-2 (Torregrossa 27, Torregrossa 49 / Joao Pedro 20, 68-11m)
Bologna - Verona 1-1 (Bani 20 / Borini 81)
Lecce - Inter 1-1 (Mancosu 77 / Bastoni 71)
Genoa - Roma 1-3 (Pandev 45 / Under 5, Biraschi 44-ag, Džeko 74)
Juventus - Parma (20:45)

U subotu:

Lazio - Sampdoria 5-1 (Caicedo 7, Immobile 17-11m, 20. 65-11m, Bastos 54, Linetti 70)
Sassuolo - Torino 2-1 (Boga 61, Berardi 73 / Locatelli 20-ag)
Napoli - Fiorentina 0-2 (Chiesa 26, Vlahović 74)