Juventus i Milan u četvrtfinalu Kupa, nastupili Pjaca i Rebić

Nogometaši Milana izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa nakon što su na San Siru pred 32.000 gledatelja pobijedili SPAL sa 3:0.

Milan je gotovo rutinski stigao do pobjede, a strijelci u bili Krzysztof Piatek (20), Samu Castillejo (44) i Theo Hernandez (66).

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić napokon je dobio priliku od prve minute i na terenu je proveo cijeli susret. Rebić je bio jedan od boljih igrača Rossonera i istaknuo se s nekoliko sjajnih poteza.

U dva navrata odlično je asistirao Piateku koji je uprskao obje prilike. U 55. minuti i Rebić je mogao zabiti gol, ali je njegov udarac obranio Etrit Beriša. Sjajnu priliku Rebić je imao i u 66. minuti, ali je albanski vratar ponovo odlično reagirao.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv Torina koji je prošlog tjedna pobijedio Parmu 5:3 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Četvrtfinale su izborili i nogometaši Juventusa koji su s 4:0 nadigrali Udinese. Aktualni talijanski prvak nije imao previše problema protiv Udinesea.

Dvostruki strijelac za torinsku Staru damu bio je Paulo Dybala (26/11m, 57), a po jedan pogodak zabili su Gonzalo Higuain (16) i Douglas Costa (61/11m). Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca, koji se nedavno vratio u momčad nakon teške ozljede, za Juventus je zaigrao posljednjih 15 minuta.

U prvom današnjem susretu Fiorentina je u Firenzi pred 13.000 gledatelja pobijedila Atalantu 2:1.