WTA Adelaide: Vekić preokretom do četvrtfinala

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u australskom Adelaideu svladavši u osmini finala Grkinju Mariju Sakkari 2:6, 7:5, 6:1 nakon dva sata igre.

Osječanka je slabije ušla u meč i Sakkari je brzo napravila dva breaka te osvojila uvjerljivo prvi set. U izjednačenom drugom setu, u odlučujućem 12 gemu kod vodstva 6:5 Hrvatica je došla do 0-40, ali nije uspjela iskoristiti nijednu od tri vezane set lopte na servis Grkinje. To joj je uspjelo na drugoj prednost kad je iskoristila petu set loptu u tom gemu i stigla do osvajanja druge dionice. U trećem setu Vekić dvaput oduzima servis Sakkari, inače dobroj prijateljici, i slavi nakon dva sata igre.

Ovo je bio njihov šesti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda hrvatske tenisačice. U sljedećem kolu Vekić će igrati protiv Ukrajinke Dayane Jastremske kojoj je meč osmine finala, nakon gubitka prvog seta, predala Njemica Angelique Kerber.