Trijumf Bucksa u Portlandu, Lakersi slavili bez Jamesa i Davisa

Na NBA parketima sinoć je odigrano sedam utakmica, uz skromne nastupe dvojice hrvatskih košarkaša.

Mario Hezonja
igrao je 11 minuta za Portland koji je izgubio kod kuće 101:122 od vodeće momčadi NBA lige, Milwaukeeja. Hrvatski košarkaš u tom je vremenu upisao dva poena te po jedan skok i asistenciju.

Trojac Bucksa Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton i Eric Bledsoe zajedno su ubacili čak 91 koš - Antetokounmpo 32 uz 17 skokova, Middleton 30, a Bledsoe 29. Najbolji strijelci Portlanda bili su Damian Lillard s 26 koševa, CJ McCollum s 20 te Carmelo Anthony s 19 uz 11 skokova.

Skroman učinak imao je i Ante Žižić čiji su Cleveland Cavaliersi pomalo iznenađujuće slavili u gostima kod Denvera 111:103. Žižić je na parketu proveo nešto manje od deset minuta ostvarivši dva koša i šest skokova.

Cavalierse su do pobjede vodili Collin Sexton s 25 koševa, Kevin Love s 19 poena i 15 skokova te Tristan Thompson s 18 koševa i 13 skokova. Za Denver je Jamal Murray postigao 24 koša, a Nikola Jokić je imao 19 poena i 12 skokova.

Košarkaši Los Angeles Lakersa upisali su još jednu pobjedu svladavši u gostima Oklahoma City Thunder 125:110.  Momčad Franka Vogela i bez trojice najboljih igrača (LeBron James, Anthony Davis, Danny Green) bez problema je stigla do osme uzastopne pobjede, a 32. ove sezone.

U izostanku najboljih Lakerse su predvodili Kyle Kuzma s 36 koševa i Rajon Rondo s 21 košem, 12 skokova i osam asistencija. Dwight Howard, koji nije bio u startnoj petorci, dodao je 12 koševa i 14 skokova. Najbolji u redovima Oklahome sa po 24 koša bili su Shai Gilgeous-Alexander i Danilo Gallinari.

Houston je kao domaćin svladao Minnesotu 139:109, a James Harden je postao 45. košarkašom u NBA povijesti koji je došao do najmanje 20.000 poena u karijeri. Pritom je glavni igrač Rocketsa imao i nesvakidašnji "triple-double" učinak s 32 koša, 12 skokova i 11 izgubljenih lopti, uz osam asistencija. Za pobjednike je Russell Westbrook ubacio 30 poena uz deset asistencija.

Boston je prekinuo niz od tri poraza svladavši u svom TD Gardenu New Orleans 140:105. Jayson Tatum je postigao 41 koš za Celticse za koje je turski centar Enes Kanter imao 22 koša i 19 skokova. Gordon Hayward je postigao 19 koševa, a Kemba Walker 17.

Dallas je svladao Philadelphiju 109:91. Luka Dončić je upisao 19 koševa i 12 asistencija, Dwight Powell je spojio 19 poena i 12 skokova, a još četvorica igrača Mavericksa su imala dvoznamenkasti učinak. Goste je predvodio Tobias Harris s 20 koševa i deset skokova.

Chicago je slavio 108:99 na gostovanju u Detroitu, a najbolji kod Bullsa bio je Zach LaVine s 25 koševa. Bullsima je pomoglo isključenje domaćeg centra Andrea Drummonda početkom drugog poluvremena, zbog toga što je suparničkom igraču Danielu Gaffordu bacio loptu u glavu.