ZOIM: Banek debitirao pogotkom, Ljutić 41. u superveleslalomu

Prvog natjecateljskog dana na trećim Zimskim olimpijskim igrama mladih u Švicarskoj nastupila su dvojica hrvatskih predstavnika.

Alpinac Tvrtko Ljutić zauzeo je 41. mjesto u superveleslalomu. Za pobjednikom Šveđaninom Adamom Hofstedtom zaostao je 3.89 sekundi. Srebro je osvojio Slovenac Rok Aznoh, a broncu Švicarac Luc Roduit.

Priliku za popravak dojma Ljutić ima u sutrašnjoj kombinaciji, za koju se bodovala i današnja utrka pa našeg predstavnika i njegove vršnjake u dobi od 15 do 18 godina očekuje još samo slalomska utrka.

Mladi hokejaš Luka Banek sjajno je debitirao na Olimpijskim igrama mladih. Postigao je važan pogodak za nacionalno mješovitu momčad Brown (smeđa) u pobjedi nad momčadi Black (crni) 13-11. Momčad našeg trenera Valenčića (Yelow - žuti) poražena je u olimpijskom debiju od mješovite momčadi Green (zeleni) 5-10. Inače, mješovite hokejaške momčadi sastavljene su od igrača iz 12 država.

Osim Ljutića u alpskoj kombinaciji i Baneka u ogledu protiv hokejaške momčadi Green (zeleni), sutra će na skijaške staze izaći i naše biatlonke Doris Barićevac i Nika Jagečić (10 km) te biatlonac Sven Kuprešak (12.5 km).