ATP kup: Maksimalne pobjede Australije i Rusije

Prvog dana ATP kupa, novog natjecanja u teniskom kalendaru, koji se igra u tri australska grada (Brisbane, Sydney, Perth) domaća reprezentacija svladala je u susretu skupine F Njemačku 3:0, a istim je rezultatom Rusija u dvoboju skupine D nadigrala Italiju.

Domaće je u Brisbaneu ka pobjedi poveo Nick Kyrgios koji je u prvom dvoboju nadigrao Jan-Lennarda Struffa sa 6-4, 7-6 (4), da bi drugi bod osigurao Alex de Minaur svladavši Alexandera Zvereva sa 4-6, 7-6 (3), 6-2. Konačnih 3-0 postavili su Chris Guccione i John Peers koji su sa 6-3, 6-4 bili bolji od Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.



Rusija je u Perthu svladala Italiju na pogon Karena Hačanova i Daniila Medvedeva. Prvo je Hačanov sa 7-5, 6-3 bio uspješniji od Stefana Travaglije, onda je Medvedev sa 1-6, 6-1, 6-3 svladao Fabija Fognijija, da bi Hačanov i Medvedev u igri parova pobijedili Simonea Bolellija i Paola Lorenzija sa 6-4, 6-3.

U susretu skupine C u Sydneyu Bugarska je svladala Veliku Britaniju sa 2-1. Britanci su poveli nakon što je Cameron Norrie sa 6-2, 3-6, 6-2 pobijedio Dimitra Kuzmanova, na 1-1 poravnao je Grigor Dimitrov koji je sa 2-6, 6-4, 6-1 svladao Daniela Evansa, da bi Bugarima ukupnu pobjedu osigurali Dimitrov i Aleksandar Lazarov koji su sa 7-6 (5), 6-7 (2), 11-9 nadigrali Jamieja Murraya i Joea Salisburyja.

Ranije u petak je u susretu F skupine Kanada sa 3-0 slavila protiv Grčke, dok su Norvežani u dvoboju D skupine iznenađujuće pobijedili SAD sa 2-1.

Na turniru koji se igra u tri grada (Sydney, Perth, Brisbane) sudjeluju 24 reprezentacije podijeljene u šest skupina po četiri, a među njima je i hrvatska reprezentacija koja je u skupini E zajedno s Austrijom, Argentinom i Poljskom te će svoj susret 1. kola igrati u subotu protiv Austrije.

Plasman u četvrtfinale izborit će šest pobjednika skupina, te dvije najbolje drugoplasirane ekipe.

REZULTATI, 3. siječnja:

SKUPINA C (Sydney):

BELGIJA - MOLDAVIJA 3-0
Steve Darcis (Bel) - Aleksander Cozbinov (Mol) 6-4, 6-7 (4), 7-5
David Goffin (Bel) Radu Albot (Mol) 6-4, 6-1
Sander Gille/Joran Vliegen - Radu Albot/Aleksander Cozbinov 6-7 (5), 7-6 (4), 11-9
BUGARSKA - VELIKA BRITANIJA 2-1
Dimitar Kuzmanov - Cameron Norrie 2-6, 6-3, 2-6
Grigor Dimitrov - Daniel Evans 2-6, 6-4, 6-1
Grigor Dimitrov/Alaksandar Lazarov - Jamie Murray/Joe Salisbury 7-6 (5), 6-7 (2), 11-9

SKUPINA F (Brisbane):

KANADA - GRČKA 3-0
Felix Auger-Aliassime - Michail Pervolarakis 6-1, 6-3
Denis Šapovalov - Stefanos Tsitsipas 7-6 (6), 7-6 (4)
Denis Šapovalov/Felix Auger-Aliassime - Petros Tsitsipas/Michail Pervolarakis 6-2, 6-3
AUSTRALIJA - NJEMAČKA 3-0
Nick Kyrgios - Jan-Lennard Struff 6-4, 7-6 (4)
Alex de Minaur - Alexander Zverev 4-6, 7-6 (3), 6-2
Chris Guccione/John Peers - Kevin Krawietz/Andreas Mies 6-3, 6-4

SKUPINA D (Perth):

NORVEŠKA - SAD 2-1
Viktor Durasović - Taylor Fritz 2-6, 2-6
Casper Ruud - John Isner 6-7 (3), 7-6 (10), 7-5
Casper Ruud/Viktor Durasović - Rajeev Ram/Austin Krajicek 4-6, 6-3, 10-5
RUSIJA - ITALIJA 3-0
Karen Hačanov - Stefano Travaglia 7-5, 6-3
Danil Medvedev - Fabio Fognini 1-6, 6-1, 6-3
Karen Hačanov/Danil Medvedev - Simone Bolelli/Paolo Lorenzi 6-4, 6-3