Alli naljutio Kovačića, Hrvat poručuje: Mi smo ponos Londona!

- Mi smo ponos Londona. Kakva je to bila noć!, napisao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić na twitter profilu nakon što je njegov Chelsea u derbiju 18. kola engleskog nogometnog prvenstva na gostovanju pobijedio Tottenham s 2-0.

Junak utakmice bio je brazilski reprezentativac Willian, koji je zabio oba gola za Chelsea, a Kovačić mu je asistirao kod prvog pogotka koji je postigao u 12. minuti. Willian je izveo korner dodavši do Kovačića, koji mu je vratio loptu, a Brazilac je ušao u kazneni prostor i sjajno opalio u suprotni kut za 1-0.
Kovačić je za Bluese, koji su prekinuli niz od dva uzastopna poraza, igrao do 68. minute.

U 43. minuti susreta naš je reprezentativac ušao u sukob s Deleom Allijem. Engleski je reprezentativac u jednoj akciji nepotrebno skočio na Kovačićeva leđa i došlo je do koškanja, a situaciju su smirili suigrači, ali i sudac koji je obojici dao žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Kovačić će zbog ovog kartona propustiti sljedeću utakmicu protiv Southamptona.