Chelsea slavio u derbiju, asistencija Kovačića

U derbiju 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham s 2-0, a za prvi pogodak "Bluese" asistirao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Bio je to susret u kojem je u glavnoj ulozi bio VAR, a dvije možda i ključne odluke, otišle su na stranu gostiju - jedanaesterac i crveni karton.

Junak utakmice bio je brazilski reprezentativac Wilian, koji je zabio oba gola za Chelsea, prvog u 12. minuti, a drugog u posljednjim trenucima prvog dijela. Zanimljivo, Willian je tek drugi put u 215 premierligaških nastupa zabio dva gola na jednoj utakmici.

Gosti su poveli u 12. minuti nakon kornera. Willian je izveo korner dodavši do Kovačića, koji mu je vratio loptu, a Brazilac je ušao u kazneni prostor i sjajno opalio u suprotni kut za 1-0. U posljednjim trenucima prvog dijela vratar Tottenhama Paulo Gazzaniga je neopreznim startom oborio Marcosa Alonsa, a sudac Anthony Taylor je uz provjeru VAR-a dosudio kazneni udarac za "Bluese". Brazilac je sigurno zabio za 2-0.

Konačan udarac Spursi su dobili u 63. minuti kada je isključen Son. Korejski reprezentativac je nakon jednog duela sa zemlje udario nogom Rudigera, a sudac mu je nakon 'asistencije' VAR-a pokazao crveni karton.

Utakmica je u 68. minuti nakratko prekinuta jer je netko od domaćih navijača gađao vratara Chelsea Kepu, a gostujući branič Rudiger se žalio na rasističke uvrede s tribina. Kovačić je za Bluese, koji su prekinuli niz od dva uzastopna poraza, igrao do 68. minute.

U nedjelju je odigrana još jedna utakmica, 'fenjeraš' Watford je pobijedio Manchester United s 2-0 ostvarivši tek drugu pobjedu ove sezone.

Watford je dočekao United s tek jednim osvojenim bodom u zadnjih pet kola, tek jednom pobjedom ove sezone, te samo jednom pobjedom u 12 premierligaških ogleda protiv "Crvenih vragova".

Domaćin je potpuno zasluženo stigao do važna tri boda, međutim sve je moglo biti drugačije da je Jesse Lingard u 35. minuti zabio ono što je morao.

Naime, napadač Uniteda je sam krenuo gotovo s centra prema Benu Fosteru, ali je očajno reagirao pokušavši ga lobati. Lingard je posljednji pogodak u prvenstvu zabio u prosincu 2018. godine, a nakon toga je na terenu proveo više od 25 sati bez postignutog pogotka.

Watford je poveo u 50. minuti golom Ismaila Sarra nakon nespretne reakcije Davida de Gee kojem je lopta 'iscurila' iz ruku. Svega četiri minute poslije Aaron Wan-Bissaka je skrivio kazneni udarac koji je realizirao Troy Deeney za 2-0.

Do kraja utakmice očajni United je pokušao ugroziti suparnička vrata, ali nije uspio niti ublažiti poraz.

Watford je s 12 bodova i dalje na začelju, isti broj bodova na 19. mjestu ima i Norwich City, dok Aston Villa na 18. mjestu, koje također vodi u niži rang natjecanja, ima 15 bodova. Zona spasa počinje sa 17. pozicijom koju drži Southampton s 18 bodova.

Manchester United je ostao na osmom mjestu s 25 bodova, 24 manje od lidera Liverpoola.

Na ljestvici vodi Liverpool s 49 bodova, Leicester City je drugi s 39 bodova, a aktualni prvak Manchester City na trećoj poziciji ima 38 bodova. Chelsea na četvrtoj poziciji ima 32 boda, a Tottenham je sedmi s 26 bodova.

Watford - Manchester United 2-0 (Sarr 50, Deeney 54-11m)
Tottenham Hotspur - Chelsea 0-2 (Willian 12, 45+4-11m)

Subota:
Everton - Arsenal 0-0
Bournemouth - Burnley 0-1 (Rodriguez 89)
Aston Villa - Southampton 1-3 (Grealish 75 / Ings 21, 51, Stephens 31)
Brighton - Sheffield United 0-1 (McBurnie 23)
Newcastle United - Crystal Palace 1-0 (Almiron 83)
Norwich City - Wolverhampton 1-2 (Cantwell 17 / Saiss 60, Jimenez 81)
Manchester City - Leicester City 3-1 (Mahrez 30, Gundogan 43-11m, Gabriel Jesus 69 / Vardy 22)