Flamengo preokretom protiv Al Hilala do finala klupskog SP-a

Nogometaši Flamenga prvi su sudionici finala 16. izdanja klupskog Svjetskog prvenstva koje se održava u Dohi.

Prvak Južne Amerike, brazilski Flamengo, u prvom je polufinalnom susretu s 3:1 svladao azijskog prvaka Al Hilal iz Saudijske Arabije.

Prvi polufinalni dvoboj počeo je šokantno za prvaka Južne Amerike. Saudijski sastav je stigao do vodstva u 18. minuti preko Al Dawsarija.

Al Hilal je izdržao do kraja poluvremena bez primljenog pogotka, no već u nastavku Flamengo je pokazao kvalitetu i stigao do očekivane pobjede.

Nakon samo četiri  minute igre u drugom dijelu za izjednačenje Flamenga pobrinuo se Giorgian de Arrascaeta.

U 78. minuti Bruno Henrique zabija za 2:1 Flamenga.

Za konačnih 3:1 južnoameričkog prvaka u 82. minuti pobrinuo se igrač Al Hilala Ali Albulayhi koji je pokušao presjeći loptu, no ona je skrenula u gol.

Prošle godine titulu svjetskog klupskog prvaka osvojio je Real Madrid svladavši u finalu u Abu Dhabiju Al-Ain, koji je vodio Zoran Mamić. Luka Modrić za Real je upisao gol i asistenciju.

U srijedu će u drugom polufinalu od 18.30 po srednjoeuropskom vremenu igrati prvak Europe, engleski Liverpool protiv meksičkog Monterreya, prvaka Sjeverne i Srednje Amerike.

I taj polufinalni dvoboj, baš kao i finalni ogled u subotu 21. prosinca, moći ćete pratiti u prijenosu na Drugom programu HTV-a i našem portalu.

U utorak je odigran i dvoboj za peto mjesto u kojemu je prvak Afrike, Esperance iz Tunisa svladao domaćeg predstavnika Al Sadd sa 6:2. Golove za Esperance postigli su Elhouni (6, 42, 74), Badri (13, 25/11m) i Derbali (87), dok su strijelci za Al Sadd bili Bounedjah (32/11m) i Al Heidos (49/11m).