Schalke bolji od Eintrachta, divljački start Nubela

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke je pobijedio Eintracht s 1-0, a pogodak odluke zabio je Benito Raman u 53. minuti.

Domaćin je od 66. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen vratar Alexander Nubel zbog oštrog prekršaja izvan kaznenog prostora.

Nubel je divljačkim i neopreznim startom 'polomio' Mijata Gaćinovića koji je zbog ozljede napustio teren.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg je s 2-1 slavio protiv Borussije Moenchengladbach koja se tako nije uspjela vratiti na vrh Bundeslige.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Xaver Schlagera, a izjednačio je Breel Embolo samo dvije minute poslije. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Max Arnold je u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu domaćinu.

Josip Brekalo
je za domaći sastav igrao posljednjih pola sata.

Borussija je ovim rezultatom propustila priliku vratiti se na vrh ljestvice. Ostala je druga s 31 bodom, dva boda manje od vodećeg RB Leipziga.

Treća je Borussia Dortmund s 29 bodova, Schalke je četvrti s 28 bodova, dok Bayern na petom mjestu ima 27 bodova.

Schalke - Eintracht 1-0 (Raman 53)
Wolfsburg - Borussia Moen. 2-1 Schlager 13, Arnold 90+1 / Embolo 15)

U subotu:
Bayern - Werder 6-1 (Coutinho 45, 63, 78, Lewandowski 45+4, 72, Muller 75 / Rashica 24)
Hertha - Freiburg 1-0 (Darida 53)
Mainz - Borussia Dor. 0-4 (Reus 32, Sancho 66, T. Hazard 69, Schulz 84)
Koeln - Bayer 2-0 (Cordoba 73, Bornauw 84)
Paderborn - Union Berlin 1-1 (Proger 33 / Ingvartsen 7)
Fortuna Düsseldorf - RB Leipzig 0-3 (Schick 2, Werner 58-pen, Mukiele 75)

U petak:
Hoffenheim - Augsburg 2-4 (Skov 14, Locadia 80 / Max 11, 51-11m, Jensen 56, Iago 85)