Rijeka nakon četiri mjeseca slavila na Rujevici

U zadnjoj utakmici 18. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke slavili protiv Istre 1961 s 2:0 i vratili se na treću poziciju na ljestvici.

Riječani su nastavili pobjednički niz nakon slavlja u gostima kod Intera (4:1) te potom trijumfa na Poljudu (4:0), a to im je bila prva prvenstvena pobjeda na Rujevici nakon četiri mjeseca. Puljani su pak nastavili crni niz od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Riječani su poveli u 14. minuti kada je udarac Austrijanca Alexandera Gorgona s 35 metara zakačio nekog od braniča gostiju i prevario vratara. U 27. minuti je Robert Murić iz slobodnog udarca posve iskosa s desne strane zatekao nespremnoga vratara Istre Josipa Čondrića i povisio na 2:0. Murić je početkom drugog dijela iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Rijeka se vratila na treće mjesto s 31 bodom, deset manje od vodećeg Dinama, dok je Istra osma s 12 bodova.