EP: Hrvatske plivačice daleko od polufinala

Hrvatske plivačice Nika Čulina, Ana Blažević i Lorena Jerebić nisu se uspjele plasirati u polufinale Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima koje se održava u Glasgowu.

Najbolji plasman ostvarila je Lorena Jerebić koja je u kvalifikacijama na 200 metara leptir zauzela 19. mjesto s vremenom 2:13.29, što je za nešto manje od dvije sekunde slabije od njenog najboljeg rezultata u toj disciplini. Najbolji rezultat u kvalifikacijama imale su Mađarice Zsuzsanna Jakabos (2:04.97) i Katinka Hosszu (2:05.14).

U kvalifikacijama na 100 m prsno plivale su Nika Čulina i Ana Blažević, no ostale su daleko od polufinala. Čulina je zauzela 46. mjesto s vremenom 1:09.32 što je 88 stotinki sporije od njenog najboljeg rezultata. Blažević je s vremenom 1:11.21 zauzela 53. mjesto kvalifikacija. Njen najbolji rezultat u toj disciplini je 1:11.10.

Prijenos polufinalnih i finalnih utrka iz Glasgowa pratite na Drugom programu HTV-a od 17.55.