Nogometaši Werdera svladali Wolfsburg

Nogometaši Werdera iz Bremena u susretu su 13. kola njemačkog prvenstva kao gosti svladali Wolfsburg sa 3:2 (2:1).

Goste je do prve prednosti doveo Rashica (13-11m), na 1-1 poravnao je Weghorst (36), novu prednost Werderu osigurao je Bittencourt (39), da bi u nastavku novo izjednačenje donio William (73), ali nakon što je Rashica (83) svojim drugim pogotkom i treći put doveo goste do prednosti domaći više nisu stigli odgovoriti.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je od 60. minute za Wolfsburg, koji je sada devet na ljestvici sa 20 bodova, dok je Werder stigao na 12. mjesto sa 14 bodova.

Ranije danas se Borussia iz Moenchengladbacha vratila na vrh ljestvice zahvaljujući 4:2 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Freiburga.

Strijelci za domaće bili su Thuram (3), Embolo (46, 71) i Herrmann (51), dok su za goste pogađali Schmid (6) i Hoeler (58).

Borussia sada ima 28 bodova, jedan više od RB Leipziga koji je u subotu sa 3:2 kao gost svladao Paderborn. Freiburg je šesti sa 22 boda.

REZULTATI 13. KOLA,
Petak:
Schalke 04 - Union Berlin 2-1 (Raman 23, Serdar 86 / Ingvartsen 36-11m)
Subota:
Hoffenheim - Fortuna 1-1 (Kramarić 6 / Hennings 87)
Hertha - Borussia D. 1-2 (Darida 34 / Sancho 15, T. Hazard 17)
Koeln - Augsburg 1-1 (Cordoba 86 / Niederlechner 43)
Paderborn - RB Leipzig 2-3 (Mamba 62, Gjasula 73 / Schick 3, Sabitzer 4, Werner 26)
Bayern - Bayer 1-2 (Mueller 34 / Bailey 10, 35)
Nedjelja:
Borussia M. - Freiburg 4-2 (Thuram 3, Embolo 46, 71, Herrmann 51 / Schmid 6, Hoeler 58)
Wolfsburg - Werder 2-3 (Weghorst 36, William 73 / Rashica 13-11m, 83, Bittencourt 39)