Bogdanović ponovno najbolji, Dončić izjednačio rekord

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Utah Jazza.

Jazzeri su u gostima svladali Memphis 103:94, a Bogdanović je bio prvi strijelac susreta s 33 koša (šut iz igre 12/20, trice 4/8, slobodna bacanja 5/6). Tome je dodao i osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu za 34:29 minuta provedenih na parketu.

Njegov suigrač Donovan Mitchell u pobjedu je ugradio 20 koševa, a Rudy Gobert 13 uz isto toliko skokova. U redovima poraženih Grizzliesa vrijedi izdvojiti Jonasa Valanciunasa koji je upisao 22 koša i 17 skokova.

Gostujuću pobjedu upisao je i Dallas u gostima kod Phoenixa za koji igra Dario Šarić. Mavericksi su slavili 120:113 na krilima nevjerojatnog Luke Dončića. Slovenski reprezentativac je zabio 42 koša izjednačivši svoj rekord, a ostvario je i 11 asistencija te devet skokova.

Dončiću je to bila treća utakmica u sezoni s 40 ili više koševa te deset ili više asistencija. S prosjekom od 32,4 koša, 10,3 skokova i 10,4 asistencija ovoga mjeseca, slovenski košarkaš pridružio se Oscaru Robertsonu i Russellu Westbrooku kao jedini igrač u NBA povijesti s prosječnim mjesečnim triple-doubleom od 30 ili više poena.

Najbolji kod poraženih Sunsa bili su Kelly Oubre Jr. s 22 koša i 10 skokova te Ricky Rubio s 21 košem. Dario Šarić na parketu je proveo 33 minute upisavši devet poena (šut 2/8, trice 0/5, slobodna bacanja 5/5), devet skokova te po dvije asistencije i blokade.

Ivica Zubac zabio je osam koševa (šut 3/5, slobodna bacanja 2/2), uz pet skokova i jednu asistenciju za Los Angeles Clipperse koji su poraženi u gostima kod San Antonio Spursa 97:107.

Od hrvatskih košarkaša na parket je izašao i Ante Žižić odigravši svega tri minute te u tom vremenu upisao jedan skok za Cleveland koji je na svom parketu izgubio od Milwaukeeja 110:119.

2. Utah 12 7 .632 2 1/2
3. Minnesota 10 8 .556 4