Prvi poraz Cibone ove sezone u domaćem prvenstvu

Košarkaši Cibone doživjeli su prvi poraz ove sezone u domaćem prvenstvu.

U dvoboju 10. kola HT Premijer lige Vukove je u Zagrebu svladao Zabok 87:82 (16:25, 19:23, 27:12, 25:22).

Cibona je nakon prvog poluvremena vodila 13 koševa razlike, no nastavak utakmice pripao je Zabočanima koji su već na kraju treće četvrtine stigli do +2 (62:60), a do kraja dvoboja prednost su povećali na konačnih +5.

Čak sedmorica igrača Zaboka imala su dvoznamenkasti učinak, a predvodili su ih Markus Lončar sa 14 poena te Luka Tomas s 13. Najbolji kod Cibone bio je Filip Bundović sa 17 koševa i devet skokova.

Cibona je vodeća s omjerom pobjeda i poraza 9-1, slijede Zadar (8-1), Gorica (7-2) i Split (6-3), dok je Zabok peti (4-6).

U petak će igrati Dubrava Furnir i Sonik Puntamika, u subotu su na rasporedu dvoboji Vrijednosnica Osijek i Adria Oil Škrljeva te Splita i Hermes Analitice, a kolo u nedjelju zaključuju Zadar i Gorica te Alkar i Šibenka. Dvoboj iz Sinja moći ćete pratiti u prijenosu na Drugom programu HTV-a 1. prosinca od 17 sati.