Marseille pobjedom skočio na drugo mjesto

Nogometaši Olympique Marseillea skočili su na drugo mjesto ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 14. kola na gostovanju pobijedili Toulouse s 2-0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je Toulouse ostao s igračem manje nakon što je Steven Moreira isključen zbog oštrog prekršaja.

Marseille je u nastavku iskoristio igrača više i s dva gola između 76. i 79. minute izborio je pobjedu. Strijelci su bili Dario Benedetto (76) i Nemanja Radonjić (79). Duje Ćaleta-Car je zbog suspenzije propustio susret.

U ranije odigranom susret Bordeaux je pobijedio Monaco s 2-1 okrenuvši rezultat nakon što su gosti poveli. Toma Bašić je odigrao cijeli susret za domaćine, dok je Danijel Subašić utakmicu pratio s gostujuće klupe za pričuve.

Monaco je poveo u 15. minuti preko Islama Slimanija, međutim u nastavku susreta alžirski napadač je postao tragičar. Bordeaux je izjednačio u 29. minuti golom Pabla, a rezultat je okrenuo Nicolas De Preville realiziravši kazneni udarac u 69. minuti.

Jedanaesterac je skrivio Slimani igrajući rukom, a pritom je zaradio drugi, isključujući žuti karton i to samo deset minuta nakon što je dobio prvi žuti zbog prigovora.

Na ljestvici vodi PSG s 33 boda, Marseille na drugom mjestu ima 25 bodova, Angers je treći s 24 boda, dok Bordeaux i St Etienne imaju po 22 bod.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Toulouse (12) i Nimes (11).

Toulouse - Marseille 0-2 (Benedetto 76, Radonjić 79)
Bordeaux - Monaco 2-1 (Pablo 29, De Preville 69-11m / Slimani 15)
St-Etienne - Montpellier 0-0