Nexe se u Portugalu nakon velike drame oprostio od Europe

Rukometaši Nexea izgubili su u uzvratnom susretu 3. pretkola EHF kupa od Benfice u Lisabonu 28:24 (12:19) i nisu uspjeli osigurati igranje u skupinama toga natjecanja. Iako su prvi susret dobili s četiri pogotka razlike 26:30, presudio je veći broj postignutih pogodaka Portugalaca u Našicama.

Previše pogrešaka rezultiralo je velikim problemima u realizaciji pa i koncentraciji igrača Nexea koji su sedam minuta prije kraja dvoboja imali samo dva gola zaostatka (22:24). Minutu i pol prije kraja Saša Barišić Jaman nije uspio iskoristiti sedmerac pa je Benfica povećala prednost na plus tri. Nakon toga Halil Jaganjac radi prekršaj u napadu i Benfica odlazi na prednost od četiri razlike. Devet sekundi do kraja dvoboja Nexe je izborio sedmerac, no Ivan Dumenčić je pogodio gredu i Benfica je osigurala prolazak dalje zbog više postignutih pogodaka u gostima.

Najbolji u redovima Benfice bio je Paolo Moreno sa šest pogodaka. Kod Nexea po sedam su pogodaka postigli Halil Jaganjac i Barišić Jaman.

- Promašena dva penala i zicer i to je na kraju i rezultiralo ovim nesretnim ispadanjem iz EHF-a. Nikako nisam zadovoljan s igrom, ali smo i tako došli u drugom poluvremenu do dobre i komforne situacije i samo je nedostajala ta mirnoća u šutu. Nekada se dobiva, a nekada se nažalost i ovako nesretno gubi, rekao je trener Hrvoje Horvat.