Mourinho pobjednički krenuo na klupi Tottenhama

Nogometaši Tottenhama u prvoj utakmici 13. kola engleskog prvenstva svladali su West Ham na gostovanju 3:2 (2:0). Bila je ovo prva utakmica na klupi Spursa za Portugalca Josea Mourinha koji je ovog tjedna na toj poziciji zamijenio Argentinca Mauricija Pochettina.

U prvom dijelu gledatelji su morali čekati na pogodak do 36. minute, tada je Son Heung-Min na asistenciju Allija doveo Tottenham u vodstvo. Samo sedam minuta kasnije Lucas na Sonovu asistenciju povećava prednost gostiju. Harry Kane postigao je u 49. minuti i treći pogodak.

Kane je novim golom stigao do brojke od 175 pogodaka u dresu Spursa postavši treći strijelac u povijesti kluba. Ispred njega su Jimmy Greaves (266) i Bobby Smith (208).

Ipak, West Ham se nije predavao. Prvo je Antonio u 73. minuti zabio prvi gol domaćina, a zatim se među strijelce u šestoj minuti sudačke nadoknade upisao i Ogbonna. No, za izjednačenje više nije bilo vremena.

Ovo je bila prva pobjeda Tottenhama na gostovanju još od 20. siječnja ove godine, 12 utakmica u nizu Spursi nisu slavili u gostima.

Tottenham je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto ljestvice sa 17 bodova, dok je West Ham na 16. poziciji sa 13 bodova.